Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
Alluxp

Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Alluxp »

Tere! Ei leidnud kahjuks sellelaadset teemat ja küsin, et kuskohas on sellel mootoril roolivõimu õlilekke võimalikud kohad? Juhipoolelt kuskilt ta lekkis, kanku jooksis paari nädalaga tühjaks ja loik oli pirakas, niiet päris kurb seis kusagil. Kas seda leket võimalik ka n.ö koduste vahenditega likvideerida või peab pöörduma remonditöökotta? Pole kohe neid sadu eurosid võtta tagataskust, aga probleem on tõsine.
o:mega

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas o:mega »

Õlilekke avastad siis kui tõstad kapoti ülesse ja pesed mootori ära ja siis näedki kuskohast õli tuleb. Kui lühikese ajaga jookseb paak tühjaks siis peaks see ju kaugelt juba näha olema. Hakka pihta kasvõi selles, kuskohas loik all on. Kas roolikarp, voolikud või pump.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas arska »

tavaliselt on voolikud muredaks läinud ja vahetusest piisab,aga on ka juhuseid olnud mitmeid kus on rooli karp 6htal omadega!
Image
Alluxp

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Alluxp »

Selge. Aga kuna mul starteri vea pärast auto seisis, siis ma täpselt ei näinud, kuskohast ta lekkis, kas ma võin mingit muud ainet vähesel määral kankusse valada, et lekke auskoht leida või peab tingimata olema roolivõimu õli? Selge on see, et maha see aine voolab, mitte ei jää sisse. :D
o:mega

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas o:mega »

Mille pagana pärast peab muud asja roolivõimu valama?? :shock: Kas aut. kasti õli liiga kallis? Seleta teistele ka, mida taotled sellega, et muud vedelikku valada tahad. Kui ammu Omega ostsid üldse? Jube palju küsimusi minu poolt aga ütlen ausalt, et sul oleks selle aja peale juba ammu viga leitud olnud. Veel lihtsam, sõida kuhugi töökotta ja lase järgi uurida.
jeef

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas jeef »

kui sul voolad paari päevaga paarsada eeku maha siis võib hädakorral valada
ka muud õli,talvel külmaga võib olla küll probleeme rooli keeramisega aga suvel mitte. loomulikult tuleks korda teha,aga HÄDA korral toimib küll :D

minu omal oli roolikarbil mingi tihend või manzet läbi,täpselt ei tea,valasin sisse mingi tihendi "paisutajat" ja lekke oli aastaks kadunud,peale seda lekkis uuesti..
Alluxp

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Alluxp »

o:mega - Selle paganama pärast, et nagu jeef'ki mainis, ei taha ma paarsada krooni lihtsalt maha valada. Saan aru, et ei pea kankut täis kallama aga mul on siiski lihtsam võtta kapiotsast mootori õli, kui minna jala 4km lähimasse poega tanklasse/autopoodi ja osta kallim õli. Seda teeb siis, kui auto mootori jälle nurruma löön. Omega minu käes olnud paar nädalat ja selle aja jooksul päris palju tööd olnud auto kallal. Kui nüüd starter taastamiselt tagasi tuleb peaks masina liikuma saama ja siis teen teema ka tema kohta. Põhjus miks ma juba ammu pole viga likvideerinud on lihtne - ajapuudus. Nädala sees tööl, õhtul naisel abiks kodus ning nädalavahetuseti ainult olen pikalt-pikalt auto kallal. Eelmine nädalavahetus alles viimase asjana võtsin selle roolivõimu ette aga selleks ajaks oli kanku juba tühjaks voolanud ja pole seal enam midagi lekkida.

Aga aitähh vastajatele, ma veel mõtlen ehk lähen ikkagi ja ostan selle aut. kasti õli ära, lihtsalt igaks juhuks ja otsin siis lekke koha üles. Annan teada, kui asi korras. :)
grimreaper

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas grimreaper »

Mul kunagi jooksis ka roolivõimust õli välja. Vahetama pidin roolikarbi ja roolilati mõlemad.
Erki
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 06 Nov 2006 16:54
Asukoht: Tallinn

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Erki »

grimreaper kirjutas:Mul kunagi jooksis ka roolivõimust õli välja. Vahetama pidin roolikarbi ja roolilati mõlemad.
Nojah, eks tuleb peale Omegate vahest ka muid autosid remontida :D
jeef

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas jeef »

omegal on vist jah AINULT roolikarp :)
Alluxp

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Alluxp »

Nonii, jälle sai pikalt auto kallal nokitsetud. Aga ku......, nagu needus, läks enne pimedaks, kui järjekordselt roolivõimuni jõudsin. Väsinud pikast jukerdamisest, lõin käega ja mõtlesin, et homme ka terve pikk vaba päev olemas. Valasin natuke üle veerandi kankust täis(selle õige roolivõimu õliga), liiter 10w40 õli veel mootorisse ja panin mootori käima, läks ilusti tööle ja nurrus nagu kiisu. Endaga rahul nagu jeesus vee peal, istusin aga pulti ja veeresin vaikselt estakaadi pealt maha, aga nii kui rooli keerasin, hakkas miskisugune imelik krigisev hääl, mis läks valjemaks, kui gaasi vajutasin ja samal ajal rooli pöörasin. Mulisevat heli oli ka kuulda, kui tühikäigul rooli pöörasin. Mootor seisma ja kapoti alla uuristama, midagi teistmoodi ei näinud, aga kui roolivõimu kankul korgi maha keerasin, nägin seal paari millimeetrist vahukihti. Kas õhk pääses vahele kusagilt, kui kanku tühi oli või midagi tõsisemat viga?
Andreas0110

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Andreas0110 »

Peale reservpaagi täitmist vaja paar korda rooli mõlemale poole välja keerata, siis kaob krigin ära ja õli enam ei vahuta ka vms.
Roolivõimu leket iseenesest väga kerge avastada, sest see ringlus nii väike. Et kui ta sul juba estakaadil oli, siis oleks vast näha ka olnud kui karp ise lekiks.
grimreaper

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas grimreaper »

Erki kirjutas:
grimreaper kirjutas:Mul kunagi jooksis ka roolivõimust õli välja. Vahetama pidin roolikarbi ja roolilati mõlemad.
Nojah, eks tuleb peale Omegate vahest ka muid autosid remontida :D
Oih, läks natuke nihu nüüd. Roolivõimu pump tuli vahetada koos karbiga, mitte latt :).
Alluxp

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Alluxp »

Andreas0110 kirjutas:Peale reservpaagi täitmist vaja paar korda rooli mõlemale poole välja keerata, siis kaob krigin ära ja õli enam ei vahuta ka vms.
Roolivõimu leket iseenesest väga kerge avastada, sest see ringlus nii väike. Et kui ta sul juba estakaadil oli, siis oleks vast näha ka olnud kui karp ise lekiks.
proovisin seda rataste välja pööramist, tunduvalt rohkem kui paar korda ja ei miskit, krigiseb aga edasi. Hääl tuleb rihmade juurest, niipalju kui ma aru sain. Ja lekkis roolivõimu pump.
Alluxp

Re: Roolivõimu õlileke 2.5 V6 Omegal 1995a

Postitus Postitas Alluxp »

Ragin kadunud - Sai tehtud nagu Andreas mainis, ainult natuke teist moodi, nimelt pidin ennem roolivõimu kankul korgi maha keerama, et õhk välja läheks, kui rohkem ei mullitanud, keerasin korgi kinni ja vait ta jäigi. Homme läheb nüüd roolikarp remonti ja siis padavai ülevaatusele. :)
Vasta