Temperatuuri näidik

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
risto00
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Temperatuuri näidik

Postitus Postitas risto00 »

Probleem siis selline, et temp. näidik ei näita midagi. Algselt oli viga termostaadis, kuna sooja tuli kehvasti, kuid peale selle vahetust ikka seier ei tõuse, kuigi sooja nüüd ilusti tuleb (päris mõnus kohe :D ). Et kas on kuskil mingine andur, mis võib vigane olla, või on näidikuteploki taga ühenduste viga võimalik, pole veel seda lahti võtnud sest väljas külm ning garaaži pole (veel)? Selle peab nagunii varsti lahti võtma sest bensunäidik kah ei tööta eriti, ainult täis paaki natuke aega, aga vahepeal koputasin sinna pihta (sest üks pirn on seal mis vahel põleb) ja siis hakkas näitama mingit poolt paaki.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Temperatuuri näidik

Postitus Postitas Tim »

Kui juba bens.näitik jamab siis...aga see võib ka sellest tulla,et paagis on tasemeanduri reostaat nö.tilgutamistega(a.la 5-10l max) ära rikutud(loe ära kulunud teatud vahemik).
Selle temp.seieriga aga asi lihtne.Süütemooduli "all kuskil" on see andur,1 juhe läheb külge.Sellelt andurilt juhe lahti(käsikaudu natuke kobamist,parem on muidugi tõstukil põhja alt ligineda) ja see pistik vastu keret/mootorit.Kui siis temp seieri põhja viskab,siis andur läbi.
Anduri vahetus nt.tõstukil väga lihtne teha,ainult mootor ja väljalase peab jahtunud olema.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
risto00
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Temperatuuri näidik

Postitus Postitas risto00 »

paagi tasemeanduri kohta olen lugenud teemasid siit ning lugenud jah, et kui sellised tilgutamised on, siis see kulunud. Kuid seda masinat on tangitud viisakalt reeglina, mõnikümmend-mitukümmend-täispaak tavaliselt, niiet äkki ikkagi jah kuskil ühenduse viga.
Aga selle temp anduri asja proovin homme äkki ära kui jõuan ning siis vaatab edasi.
Tänud.
risto00
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Temperatuuri näidik

Postitus Postitas risto00 »

Ma saan aru, et minu käsi on suur, aga sinna mootori taha küll see ülevaltpoolt minnes ei taha mahtuda :D Igasuguseid vaakumvoolikuid ja torusid seal ees. Jutust ma saan aru, et see peaks kuskil taga keskel allpool olema? Äkki üritan kuskil kanali peale saada või kuidagi kasvõi kodus natuke puki otsa ajada.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Temperatuuri näidik

Postitus Postitas Tim »

No minu käsi pole kah päris lapse oma...aga mina sain ülevaltpoolt ligi.Muidugi altpoolt on parem ligineda,näeb kohe ära mis ja kus.
Seal 2 andurit/pistikut,et siis see 1 juhtmega on see õige.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
risto00
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Temperatuuri näidik

Postitus Postitas risto00 »

Noh.. kui ma proovisin siis mootor oli veel päris soe ja ei julgenud täitsa pimesi kuhugi sinna lihtsalt panna oma kätt. Aga kui Sa ütled, et peaks minema siis äkki surun kuskilt ikkagist sisse ennast :D
risto00
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Temperatuuri näidik

Postitus Postitas risto00 »

Proovisin mis ma proovisin aga minu (ilmselt siis XXL suuruses) kämmal küll sealt läbi ei mahtunud. Kui aku poolsel küljel konditorusid ei oleks siis vast oleks äkki isegi mahtunud aga... ei. Homme siis ikka puki otsa, õuel veel veetrassist kraavijäänus alles, altpoolt siis ehk saab järgi proovida. Teine asi mis selle näidikuga seoses küsimust tekitab on see, et suvel vahepeal jahutusvendikas töötas, ja üldse mitte kuumade ilmadega, vaid ka jahedatega. Eks kui saaks näidiku näitama siis saaks äkki rohkem selgust asjasse.
Vasta