Mootori temperatuur

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
rexon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Mootori temperatuur

Postitus Postitas rexon »

Probleem selles,et viimasel ajal maantee kiirustel langeb näidiku järgi mootori temp kuskil 50-55 kraadini aga linnas tõuseb jälle normini.Salongi tuleb enamvähem sooja õhku.Kas probleem termostaadis või milleskis muus.Ja mootoriks oleks 2,5 v6.
Viimati muutis rexon, 07 Mär 2013 21:32, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas raudpats0 »

rexon kirjutas:Probleem selles,et viimasel ajal maantee kiirustel langeb näidiku järgi mootori temp kuskil 50-55 kraadini aga linnas tõuseb jälle normini.Salongi tuleb enamvähem sooja õhku.Kas probleem termostaadis või milleskis muus.
alustuseks termostaat.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Marek16
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Dets 2007 16:54
Asukoht: Tallinn. Vaida. Peetri
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas Marek16 »

rexon kirjutas:Probleem selles,et viimasel ajal maantee kiirustel langeb näidiku järgi mootori temp kuskil 50-55 kraadini aga linnas tõuseb jälle normini.Salongi tuleb enamvähem sooja õhku.Kas probleem termostaadis või milleskis muus.
Mina vahetaks ikkagi esmalt termostaadi kuid saaks ka mõõta mõne riistapuuga termostaadi korpust mis kraade näitab, oleks vähe lihtsam.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Bensiin diisel?
Põhjakatted on?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas Tim »

Omega Sport Packet kirjutas:Bensiin diisel?
Põhjakatted on?
Mõne külmakraadi juures(mandril vb.jahh hommikud krõbedad) ei määra kütuse tüüp ja põhjakatte olemasolu midagi.Korras termostaat peab suutma koormuse all töötava mootori temp.90 c' piires hoida.

Mul sama jama,maanteel langeb ca.80 peale(algul tõuseb kohe 90 ja siis hakkab langema...)ja pärast vaikselt külateel kulgedes tõuseb uuesti 90 peale.
Arvutuiga temp.üle kontrollitud(temp.seieri anomaalia välistatud) ja samuti olemas põhjakate.

Umbselt eest kinni toipitud hetkel ja siis mnt.enam-vähem 90 kandis hoiab seierit(oleneb kui palju on sooja puhuma pandud salongi)

Mul veaks natuke avatud termostaat.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Veepump, termostaat, kui kinni, mis olukorras jahutussüsteem ja temp.kõikumine võib viidata jahutussüsteemi mingile rikkele.
Oleneb kuidas teemalgataja masinaga liigub.
Võid sõita 5km nii, et see masin ei lähe soojaks võid ka sõita nii, et 2km keeb ja keps väljas.
Tim sa ise lõõtsuvate tuulte käest ja tead ju küll mis asi on tuulekülm.

Paisupaagikorgi vahetus võib ka aidata ja seda võiks sagedamini teha ja kontrollida paisupaagis survet/rõhku ka.

Teaks mis aasta ja mootor ja mis isendiga tegu teaks iseloomu ka.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas risto »

kirjas ju,et 2,5 v6..see on 125 kw bensukas.. aga vaheta termostaat ära,saad oma salongi soojaks..kõige odavamat ära osta.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Võiks korrektselt pealkirjas olla aga loetav siiski.
rexon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas rexon »

Kuna rihmavahetus nagunii ees eks siis tuleb termostaat ka vahetada.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas raudpats0 »

rexon kirjutas:Kuna rihmavahetus nagunii ees eks siis tuleb termostaat ka vahetada.
veepump ka
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas risto »

rexon kirjutas:Kuna rihmavahetus nagunii ees eks siis tuleb termostaat ka vahetada.
mul muidu pakkuda sellele mootorile rihm,rullikud ja veepump mis on peal olnud u 1000km...tõmbas saale ringi ja läks kogu kupatus kuusakoski...rihma ja rullid võtsin maha...kõik kokku 50 euri kui huvi..
rexon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas rexon »

risto kirjutas:
rexon kirjutas:Kuna rihmavahetus nagunii ees eks siis tuleb termostaat ka vahetada.
mul muidu pakkuda sellele mootorile rihm,rullikud ja veepump mis on peal olnud u 1000km...tõmbas saale ringi ja läks kogu kupatus kuusakoski...rihma ja rullid võtsin maha...kõik kokku 50 euri kui huvi..
Ikka oleks huvi aga kas rihm ja rullikud sobivad minu mootorile.Kuidagi olen arusaanud et mingeid erinevaid versioone pidi olema.Võibolla olen ka valesti arusaanud.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas raudpats0 »

rexon kirjutas:
risto kirjutas:
rexon kirjutas:Kuna rihmavahetus nagunii ees eks siis tuleb termostaat ka vahetada.
mul muidu pakkuda sellele mootorile rihm,rullikud ja veepump mis on peal olnud u 1000km...tõmbas saale ringi ja läks kogu kupatus kuusakoski...rihma ja rullid võtsin maha...kõik kokku 50 euri kui huvi..
Ikka oleks huvi aga kas rihm ja rullikud sobivad minu mootorile.Kuidagi olen arusaanud et mingeid erinevaid versioone pidi olema.Võibolla olen ka valesti arusaanud.
rullikud samad. erinevus rihmas. kliimaga või ilma.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas Tim »

rexon kirjutas:...aga kas rihm ja rullikud sobivad minu mootorile.Kuidagi olen arusaanud et mingeid erinevaid versioone pidi olema.Võibolla olen ka valesti arusaanud.
Rihma laius ja hammaste arv üle kontrollida,neil gaasijaotus ju sama,töömaht lihtsalt erinev.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Mootori temperatuur

Postitus Postitas risto »

ei ole töömaht erinev...mul oli ka 2,5 v6 98 a...hammasrihm,rullid ja veepump ikka sobib ju...muidu oli kliimaga jh
Vasta