Küttekulu suur

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
sipelga14
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Jaan 2010 09:54
Asukoht: Viljandi linn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Küttekulu suur

Postitus Postitas sipelga14 »

Alustaks siis sellest,et autoks pole opel,vaid ford focus 98a.1,8 85kw bensiin.Aga mure siis selline,et auto võtab maantesõidul 10l sajale.Küünlad on vahetatud,peal on motocrafti originaalid,õhufilter on vahetatud,rattalaagrid on korras,pidurid peale ei jää,surved said mõõdetud 10atm. kõigil silindritel,käisin ülevaatusel heitgaasid olid väga head,käisin ka diagnostikas seisin ise kõrval kõik asjad töötasid nii nagu pidid õhulugeja,lamda,temp andur.mootor käib ilusti ühtlaselt,aga kõtet võtab 10 sajale mida on selle mootori kohta palju.Maha ka kuskilt ei jookse,kuna mingit bensiini haisu ei ole tundnud.Endal mõistus otsas,äkki keegi oskab midagi soovitada või on ise mingi samasuguse asjaga kokku puutunud.Ette tänades.Teema tegin sellepärast siia kuna seal fordiklubis midagi tarkka ei räägita minuarust.
Sülearvutite remont ja hooldus.
Sõiduautode diagnostika.
NB.Mind saab kätte ainult helistades.56975144
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Küttekulu suur

Postitus Postitas petzp »

Mootor on 99% tõenäosusega hõre. Tavaliselt on DOHC-i puhul kompressioon vahemikus 12-15 bar. Kontrolli service manuaalist või autodatast vähim lubatud väärtus üle, minuarust on 10 vähe. Vala igasse silindrisse 1-2spl mootoriõli ja korda mõõtmist. Kui rõhk järsult tõuseb, on viga rõngastes. Kui ei tõuse, on klapid ebatihedad.

Hõre mootor annab maanteel max 1 liitri ülekulu. Minu autol langes linnakulu peale mootori alumise otsa vahetust ca 2L võrra, maanteekulu 0,5-1L võrra.

Äkki lambda /õhulugeja / temp andurid valetavad (aga on mõõtepiirkonnas ja OBD veakoode ei teki) ning sissepritse valmistab liiga rikka küttesegu, mille katt veel ära seedib? Korras katt seedib ära ligi 1,5% CO ja 220 ppm HC. Oma kogemused :)
sipelga14
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Jaan 2010 09:54
Asukoht: Viljandi linn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Küttekulu suur

Postitus Postitas sipelga14 »

hõre ta ei ole,seda ma ei usu,sest õli ei söö.ei suitse co test oli väga hea mingid näidud olid kordades alla normi.Ülevaatuse vana ütles et pole jupp aega nii heade näitudega pilli näinud.Autodata järgi peavadki surved 10 olema ja seal kus diagnistikas käisin ta vaatas ka kuskilt ei surved peavad 10 olema.Mõlemad temp andurid näitasid õieti,lamda reageeris korralikult ja kiiresti,õhulugeja toimis.Ja mul ei ole see küttekulu ju mingi 0,5-1l sajale tõusnud.ma arvan,et maanteel peaks ta mingi 6-7 sajale võtma mul võtab 10.ja nii hõre ta kindlasti ei ole et niipalju küttekulu tõuseks.Ainuke asi mida ei ole kontrollinud on hammasrihma märgid,kuna ise ei ole tal rihma vahetanud.Aga kui rihm paigast on siis ei käiks ta ka ju korralikult ja kas sellest küttekulu tõuseks niipalju.
Sülearvutite remont ja hooldus.
Sõiduautode diagnostika.
NB.Mind saab kätte ainult helistades.56975144
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Küttekulu suur

Postitus Postitas petzp »

Kui rihma märgid on paigast ära, pole mootoril jõudu ja teravust.
Vasta