Omega 2.5TD Pump

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
omegakutt
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas omegakutt »

Tere. mure siis selline. Tegemist 96kw mootoriga ja siis selline viga, miks tal jõudu pole? kui gaasi annad siis kohapealt minnes kuni turbo käima minemiseni on noo nii ujmane et lüka jalaga hoogu aga kui turbo järgi võtab siis tõmbab korralikult istmesse kinni kas asi pumbas või mingi andur mis paneb villast? Ja olen kuulnud et kui pump kulunud siis pidi saama pumpa kuidagi peale keerata või lüüa seda kaant kuskile poole? Ja probleeme on tekkinud ka soojalt käivatamisega, läheb väga pika vindiga käima ja kui eelsüüdet annad 3korda siis läheb mats käima :D Üks küsimus siis veel mille pealt egr klapi vaakumit käitatakse vaatasin et klapi küllest läheb toru kuskile elektroonilise solenoidi külge aga seal peaks teine ots ka kuskile minema mis seda klapi vaakumiga avaks? :)
Kasutaja avatar
risto002
Klubiliige
Postitusi: 420
Liitunud: 10 Veebr 2010 13:00
Auto: Nissan Patrol Y61
Asukoht: Tallinn/Aruküla/Klooga
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas risto002 »

Mootori kett venib välja siis on samad sümtomid.
Nukkvõlli ja pumba paika panek võib aidata paremaks läheb kindlasti :)
Kui palju, saab alles siis teada kui see tehtud on minul aitas väga palju.
Nukkvõll oli 10< kraadi ära ja pump oli 0'63mm tõusu kuigi peab olema 1.00mm :D
Pumba ja nukkvõlli seadistamiseks varu 3-4h
soovitatavalt lase vaheta ka hõõg küünlad ära üks töö.
Oleks sa tallinna inimen võiksin selle töö ise ette võtta.
Ennem pumba seadistust kontrolli õhulekked see võib põhkustada
uimasust ennem turbo tööle hakkamist.

Risto
Viimati muutis risto002, 26 Sept 2013 09:29, muudetud 2 korda kokku.
Omega B 2,0 100kw sedaan manuaal+LSD
Nissan Patrol Y61 3.0TD 4WD
Omega B-FL 2,5tdi 110kw automaat+LSD
Opel rekord E1 2,0s automaat
omegakutt
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas omegakutt »

Täitsa võimalik et on ka selle süü see kuid just täna hakkas see kamm pihta, vahetasin tal sisselaske kolle tihendid ära ja peale kokku panemist oligi see probleem kuigi enne nagu liikus ikka edasi aga ei olnud ka suurem asi :D Masin juba ise pool milli läbi sõitnud ja eks kuskilt midagi ikka väsib ära :) Peab vaatama homme need asjad üle :) kuid kahju jah et pole linna inimene saaks asja spetsjalisti kätte anda :)
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas o:mega »

Kas juhtmega pihusti juhe ei võinud kaane vahele jääda?
omegakutt
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas omegakutt »

Nii sain siis pilli nüüd käima jälle. asi oli selles et pump on kulunud ja leitsin vastava õpetuse mis moodi pumpa peale koputada ja nüüd igatahes käib väga hästi ja muidugi soojalt on ka nüüd matsu pill :) Kuid kas keegi oskaks öelda mis moodi see egr klapi vaakum peaks minema ja kas turbo küllest peab sinna mingi toru minema või kuidas? kas seda egr-i ültse sinna tarvis vahele on?
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas Ruc »

nukkvölli otsa küljes on vaakum pump, sealt läheb suur vaakum edasi sisselaske kolle pealt salongi poolele, keskel on kolmik,, ühenda 1 ots sinna, teine egr küljes VAC torule, teine siis egr klapini. sisselaske kolle all on 1 nibu rippumas,, sinna voolik ja teine ots map anduri külge,, (egr solenoidi körval kohe kandiline)... ehk on abi... vaakumid peaksid kinni olema, muidu aju saab veakoode ja töenäoliselt jöudlus piiratud...
ma soovitaks otsida sul eesti mündine, ja panna see egr torule vahele kohe sinna klapi juurde vahele poltida, läheb klöpsuga vahele, ning siis egr pime, (suitseb vähem, töötab ühtlasemalt, liigub paremini) :D
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
omegakutt
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas omegakutt »

tänud sain vähemalt nüd teada mis moodi see värk ühendada tuleks aga usun et panen selle egr-i kinni :D
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas Ruc »

isegi kui kinni paned siis vaakumid peavad olema ühendatud,, saad veakoodid muidu sisse kohe...
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
alex011
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 14 Jaan 2013 20:21
Asukoht: tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas alex011 »

lugesin postitust ja mul täpselt sama probleem et enne turbo tööle hakkamist on auto suht uimane,veel eriti külma mootoriga,soojalt käima läheb vahest kiiresti vahest mõtleb.mul muidugi on bmw 525 aga äkki jagad täpsemat infot kuidas sa seda pumpa timmisid,vb saan mina ka abi :)vaatasin autot ka altpoolt ja leidsin ka mingisugused lahtised väiksed voolikud,tundus ka nagu vaakum,ühele voolikule leidsin koha aga vot teist ei oska kuhugi pista :D
omegakutt
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas omegakutt »

mina sain pilli nii käima et vaatasin youtubest paar video mis moodi nad timmisid seda kütet peale ja mis seal ikka nagu ma olen kohe katsetama mudu teada ei saa :D Kõigepealt paned pilli lõksuma kohapeale ja siis pump kohe ette võtta. Neli kruvi on vaja lahti keerata, pumal on ülemine kaan ja alumine kopsik kuhu külge läheb kaabel 4 kruviga. tuleb keerata eest otsast lahti üks täitsa alumine torx ja tagant kõige alumine ja eest alumine, siis on ees otsas esimese kaane peal ka üks poldike mis peaks käima vist originaalis 8võtmega või midagi :) Ja muidugi ära päris lahti keera, keera lõdvemaks. ja siis võta puuvars ja haamer, salongi poole koputades küte peale ja auto nina poole küte maha :) Aga toksi pumpa õrnalt kuna pumba pea liigub suht vähe ja siis proovi gaasi anda :) Igatahes mul liigub pill nüüd väga hästi edasi ja käima läheb ka ikka normaalselt nii nagu auto käima peaks minema :D Jama et sidur õhtal on, hakkab kiirendades libisema :P
alex011
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 14 Jaan 2013 20:21
Asukoht: tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas alex011 »

eks ma siis proovin kui aega saan,vast hakkab ka paremini käima :)aga anna siis seda ka teada kuidas sul selle egr-iga läks ;)
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas raudpats0 »

egr on minul nullitud väljalaskekollepoolses otsas euro 50 sendisega. ülemist klappi pole ültse.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
omegakutt
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.5TD Pump

Postitus Postitas omegakutt »

Ma proovin jah selle asja ka toimima saada eks vaatab mis saab :D Mingid kinommehaanikud on ratsinud midagi et jälle paremini edasi läheks ja vaakumid küllest ära võtnud :D
JA olen kuulnud jah et sent pidi täpselt sinna minema ette :D Tahaks selle ka korda saada et turbo toorud seest õlised poleks, kuigi turbo ise on jumala kuiv ja ei leki :P Arvan et kambrikaane tuulutus viskab seda õli sinna torudesse :P
Vasta