Külm Käivitus

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Omega »

http://www.upload.ee/image/3837378/Pilt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Pilti näeb siit,paremat ei ole võimalik teha kuna pean siis ta maha võtma,aga all siis on kütuse fillter ja sissetulev ja väljaminev voolik pm kõik,peaks olema asendatav asi mingi muuga või otse panna ja filter vahele aind siis küsimus kas ta kütet hoidma ka jääb,fixuses mees oli hämmingus,et sellel autol selline asi,et kõiki muid variante oli aga seda mitte
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas ahti22 »

Pane peale tuleva kütte voolikule tagasivoolu klapp vahele. See peaks aitama kütte survet üleval hoida.
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Omega »

Nüüd vähe kasu kuna ei leia seda pumpa ja ma mõtlen vb elektriline vahele monteerida.. vms ei teagi mis ette võtta..
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
rocker
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2013 14:43
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas rocker »

Endal samuti see käsipump kapoti all, enam näppida peale selle teema lugemist väga ei julge :P
Looda, et sul jahutus radikas vastu peab, saadaval ainult A varuosa (sedagi, mitme nädalase tellimise peale) hinnaga 400+ euri :D
Üldse tundub see 2.0 74 kw üks õnnetu isend olema. Infot netis üldse pole. Ise paigaldasin täna uue geneka rihma, isegi selle skeemi ei leidnud kusagilt.
Opel Omega 2.0 TD 74KW 1999
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Omega »

yhesõnaga tuleb lahti saada:D Nu kui juba 400 pluss euri see siis pigem teine auto,kõrgsurve pump ka uus alates 1300 eurist:D Pole seda väärt lihtsalt.. Jahutus radikas on siis see väike seal yleval lõdvikute vahel?
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
rocker
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2013 14:43
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas rocker »

Omega kirjutas:yhesõnaga tuleb lahti saada:D Nu kui juba 400 pluss euri see siis pigem teine auto,kõrgsurve pump ka uus alates 1300 eurist:D Pole seda väärt lihtsalt.. Jahutus radikas on siis see väike seal yleval lõdvikute vahel?
Mõtlesin ikka mootori radikat. Mul küll lõdvikute vahel ühtegi pisikest radikat pole :D Pilti pole?
Opel Omega 2.0 TD 74KW 1999
Kasutaja avatar
Faric
Klubiliige
Postitusi: 1295
Liitunud: 19 Juul 2012 22:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Faric »

Fordi oma jh nt mondeo 1.8 TD, leiab ka teistelt sama ajastu diiselfordidelt, või vw golf2 diislil on ka 2otsaga filtreid (pead küsima ilma tagasivoolu otsata filtrit) etteandepumpa vw omal pole ja üsna töökindla etteande pumbaga filtri leiad vanema japsi päritolu diiselautolt.
FL 2.5DTI 680TLG, FL TDS 457BCI, FL 2.2i
X5 E53 3.0D 314TNB
W202 c200 2.2TDI 099MFM
LC HJ60 27ZMJ
Plus Mõned korralikud Sierrad
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Omega »

Üleval kohe on siuke peenike radikas kust õhk mootorisse l2heb.
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Omega »

turbost tuleb sisse ja siis läheb paremalt sealt suure vooliku kaudu mootorisse..KIndlasti on ka sul see
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
rocker
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2013 14:43
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas rocker »

Probleem järgmine. Eile käivitus auto veel kenasti (2.0 74kw dti) täna aga vikas sumpsist musta vingu ja ennast käima ei vedanud (lõpuks käiasin aku tühjask), isegi ei lubanud mitte. Esmased soovitused mida kontrollida?
Opel Omega 2.0 TD 74KW 1999
Kasutaja avatar
Faric
Klubiliige
Postitusi: 1295
Liitunud: 19 Juul 2012 22:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Faric »

Küünlad oled ehk läbi tossutanud, ega see külm lõhub autot korralikult. Ja tühjakskäiatud aku soovitan sooja viia ja mingi laadija sappa panna.
Muidugi mõnikord joppab ka kütuse kvaliteediga.
Ja kergema käivituse huvides kasuta olemasolul plokisoojendust, selle puudumisel ajab asja ära ka üheraudne elektripliit vasta karterit, muidugi eelnevalt veenduda et mingi andur või muu kergestisüttiv jubin ette ei jää.
FL 2.5DTI 680TLG, FL TDS 457BCI, FL 2.2i
X5 E53 3.0D 314TNB
W202 c200 2.2TDI 099MFM
LC HJ60 27ZMJ
Plus Mõned korralikud Sierrad
Omega
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Mai 2013 22:19
Asukoht: Võru maakond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas Omega »

Küte on üleval ikka w?
Ma nv vahetan selle vahva käsipumba välja filtri vastu millel on kütuse torud küljes,see krd pump tõmbab igalt poolt õhku sisse ja laseb ka kütuse tagasi seistes. Üks mõtetu junn on vahel, vajadusel saab ka elektrilise lisada paaki.
Võibolla jah küünlad õhtal,endal ka pole jõudnud kehvade rahaliste vahendite tõttu neid vahetada. Kuigi mul vajus kütus tagasi selliste sümptomitega mul läbipaistev voolik siis kohe oli näha,ja siis hakkasin yles lööma ja hakkaski vahelt välja ajama ja lõpus ei löönud enam üldse..
Eksimine on inimlik'' ütles siilike, ning ronis kaktuse otsast alla.
meduus
Huviline
Postitusi: 530
Liitunud: 23 Sept 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas meduus »

EH ma vahetasin eila starteri ära kuna hommikul käima ei läinud.
Akut kontrollides oli see täis ja koormustesti läbis 5+le seega vahetasin starteri kuna küünlad on mul aastake vanad.
Nüüd uue starteriga käivitub masin ainult võtme näitamisest nii soojalt kui külmalt.
Ega diislil ongi 4 asja mis käivitamist mõjutavad.
Need on neli lihtsamat asja mida peab kontrollima ennem kui midagi suuremat remontima hakkate.
1.Aku
2.eelsüüteküünlad
3.Kütus,filter
4.starter.
Sõidukite kliima/ konditsioneeri täitmine ja kontroll Tallinnas.

56997null0seitse
rocker
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2013 14:43
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas rocker »

Omega kirjutas:Küte on üleval ikka w?
Ma nv vahetan selle vahva käsipumba välja filtri vastu millel on kütuse torud küljes,see krd pump tõmbab igalt poolt õhku sisse ja laseb ka kütuse tagasi seistes. Üks mõtetu junn on vahel, vajadusel saab ka elektrilise lisada paaki.
Võibolla jah küünlad õhtal,endal ka pole jõudnud kehvade rahaliste vahendite tõttu neid vahetada. Kuigi mul vajus kütus tagasi selliste sümptomitega mul läbipaistev voolik siis kohe oli näha,ja siis hakkasin yles lööma ja hakkaski vahelt välja ajama ja lõpus ei löönud enam üldse..

Anna teada kui vahetatud! Endal hakkas täna samuti käsipump jamama. Ajab igast võimalikust kohast diislit välja :lol:
Kas piisab selle pumba asemele see tavaline läbipasutev diisli filter või vaja ikkagi seda "õiget" pumpa sinna?
Opel Omega 2.0 TD 74KW 1999
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Külm Käivitus

Postitus Postitas ahti22 »

Ma arvan et need käsipumbad on teil terved kuid nagu enamus tihendeid muutuvad külmaga jäigaks siis sellest ka need probleemid. Küte külm, väljas külm ning käsipumbast ajad surve peale ning siis enam tihendid ei pea.
Ei saa ju olla nii et nagu külmad käes siis kõigil käsipumbad lekivad.
Vasta