Teema lukku!

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Teema lukku!

Postitus Postitas Jospa »

Tean, et mida rohkem mootor saab jahedamat õhku, seda töökindlamalt töötab vms. Plaan on siis MV6 sisselase õhutorude vahetus ehk rohkem otsemaks teha. Alustades õhufiltrist ( plaan oli paneelfilter osta K&N oma) ja see toru mis läheb mootorisse muutub mingi hetk kaheks. Kõigepealt läheb alla ja ülesse tulles läheb kaheks. Oma idee piltlikult selgeks teha siis tulevane õhu lõdvik ei läheks alla vaid suunata otse sisselaske kollesse, ilm et peaks eemaldama andureid jne. Probleem selles et ei ole leidnud siiamaani neti avarustest sellist kahe otsaga lõdvikut, mis õhu siibrite juurest pööraks vasakule ja muutuks üheks. Piltlikult näeb välja asi nagu Y<--- täht vms.
Kellegil klubilisest oli kunagi Manzteli mingi kone , mille nime ma ei mäleta, sinna ette pandud.
Koos chippimisega saaks ehk 20hp juurde. Kogu mõte on see, et saada seda automaat MV6 natuke erksamaks, ilma et sinna mingeid suuremaid projekte teha, a-la kompressor, föön või väljalase.
Teab keegi kust saks sellist õhu lõdvikut?
Kas on ka mõtet seda toru veel omakorda isoleerida ehk peegeldaks mootori kuumust nõks vähemaks et sooja õhku ei imeks mootor.
Viimati muutis Jospa, 18 Mär 2014 08:19, muudetud 2 korda kokku.
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Air Injection-I ümber ehitus 3.0 V6

Postitus Postitas petzp »

Kas kompressioonid on ikka normis kui 3,0 lahja tundub? :)
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K:Air Injection-I ümber ehitus 3.0 V6

Postitus Postitas Jospa »

Normis - pigem see automaat ei sobi MV6-le , kadestan neid kangi sõtkujaid. Maanteel läheb ilusasti ja linnas vajutades alates 50km/h ka läheb nagu ühele normaalsele 3.0 kohane, aga 0-50....oi jummel :S:D
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Air Injection-I ümber ehitus 3.0 V6

Postitus Postitas petzp »

Kas viimase 105000 km jooksul automaatkasti õli on vahetatud? Haynes pakub välja sellise välba juhul, kui autot kasutatakse rasketes tingimustes.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K:Air Injection-I ümber ehitus 3.0 V6

Postitus Postitas Jospa »

Mõnee tuhanded tagasi sai vahetatud jah. ATM õli vahetus käib mul alati käsikärs mootori rihma vahetusega.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Air Injection-I ümber ehitus 3.0 V6

Postitus Postitas kait »

Kas sa annad endale aru, et see vaev ja raha, mis sa paned selle 20hp peale, mida sa loodad saada, ei õigusta ennast kuidagi. Kahtlen, et sa seda isegi tunned.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Lugege mu viimast kommentaari ja mõelge selle peale!

Postitus Postitas Jospa »

Põhimõte ongi see et väikeste kulutustega midagigi modida. Kui oleks soov midagi vingemat teha, järgiksin ma kasutajat Trust-i ja seda ehk kompressori näol - ja kui üldse midagi tuunida või timmida suurema modifikatsioonidega siis see Omega ei sobiks eales selleks, kuna sellel on lihtsalt paks pe.... Mis tähendaks et peaks võtma mõne muu masina.

Kait kui sa seda postitust lugesid - kas mul oli küsitud midagi sellist mille peale sa vastad nagu ma ei teaks millega mul tegemist oleks.

Väga kahju on seda tõdeda aga siit klubist ei ole ma viimase 1 aastal midagi tarka vastuseks saanud ja kui on tulnud midagi siis enamasti on targutamine , mida ilmselgelt ei ole keegi küsinudki - eriti veel mina!
Nb! Siin klubis leidub väga tarku mehi ja kes jagavad Omega alalt palju aga ära on tüütanud see targutamine ning liigne möla mis meenutab reporter.ee videode kommentaaridena.

See viimane kommentar Kait-i poolt oli viimane piisk karikasse, terve selle mõtettu pasa jutu juures mis ei aita mitte kedagi ehk inimesena oled tore jne aga viimane aasta on üldiselt mingit jura tulnud suust. Niisiiis veendusin et see klubi on MÕTTETU tänu ebavajalikule infole.

Nagu vanasõna ütleb : Ei ole olemas lolle küsimusi, vaid on olemas lollid vastused.
Edu teile
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K:Air Injection-I ümber ehitus 3.0 V6

Postitus Postitas Jospa »

Lisan et. Moded võivad mu kasutaja ära kustutada, kuna siit foorumist ei tule midagi tarka - ja pole asja ka enam siia.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Teema lukku! Ja kasutaja ka!

Postitus Postitas Jürts »

Avasin uuesti teema,et avaldada arvamust.Minuarust ei öelnud kait midagi valesti,tõesti ei saavuta sa mitte muffigi peale närvikulu oma mõttega.MV-6 ongi kuni 50-ni uimps,lepi sellega,või osta bemm.
Ja mine küsi oma "tarkadele" küsimustele Sr.Orgiast vastuseid,kui arvad,et meie siin lollid ja ainult tänitame,vaata,mis sulle sealt vastatakse. :mrgreen:
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Teema lukku! Ja kasutaja ka!

Postitus Postitas Jospa »

No davai siis noh!

Ma ei ole kedagi lollideks sõimanud...ÄKKI võtaks vaevaks ja lugeda uuesti see koht läbi, kus väidetavalt ma olen arvanud/öelnud vms et siinsed kohalikud on lollid ....<---- sa vist ei leidnud seda kohta, jah? :-)

Ma isegi ei sõimanud lolliks Kaitu, kes on oma ala spets elektroonikas jne....
Nagu ma ütlesin - siin on küllaltki targad mehed koos, aga mulle pole vaja kirjutada : Kas sa annad endale aru et see asi on kallis, mõttetu, närvesööv ... blaa blaa jne ... küsisin seda või ...Ei:-) !

See on minu enda asi mida mina teen ...ja kui teema kohaseid mõtteid ei ole siis pole vaja postitada, täpselt nagu mina seda ei tee
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Teema lukku! Ja kasutaja ka!

Postitus Postitas Jospa »

Umbes nagu ma tukesin seletama sinud TD kohta mille sa endale soetasid, jürts. Missa sellest sedaanist ostsid...universaal on parem <----- noh sama rumal on ka minu teemale vastatud jutt. Keegi ei küsinud seda Duh!
Kuigi su oblikas näeb kena välja
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Teema lukku! Ja kasutaja ka!

Postitus Postitas Jospa »

....ja pealegi, Anvar - pane see teema kinni.
See foorum pole se koht kus taolisi probleeme arutada. Iga mees teeb sellest oma järeldused. Jah on pooldajad minu poolt ja ka teie poolt. Pole mõttet enam heietada siin, arutame vanu/uusi teemasid edasi aga mitte seda siin. Sest see ei kuulu enam rubriiki - Mootor vaid pigem vaba teema vms.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teema lukku! Ja kasutaja ka!

Postitus Postitas kait »

Ma pole küll vägivalla poolt, kuid verd tahaks ikka näha. 8)
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Teema lukku! Ja kasutaja ka!

Postitus Postitas Jospa »

Okei....mul vene piiri taga stjoopad ootavad <--- kurikad ja memmed leiva ahju labidatega :-)
Kasutaja avatar
AnvarV
Üldmoderaator
Postitusi: 1011
Liitunud: 17 Juul 2012 22:24
Asukoht: Rakvere/Tallinn
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Teema lukku!

Postitus Postitas AnvarV »

Misasja te jahute?
Keegi foorumi põhimõtted ka omale selgeks teinud on? Millejaoks on foorum üldse olemas?

Mina arvan, et Jospa tegemine on igati õigustatud. - Vähemalt tahab ise teha, käed ei kasva persest välja ja isegi 20hp, kulutatud mitukümmend tundi ja väsimus annab kokku ikkagi rahulolu. Ise tehtud, hästi tehtud. Kui sai sitasti tehtud, tehakse uuesti. Milles on probleem kui Jospa vaid abi küsib? Paljud asjad maailmas on mõtetud, pole vaja vinguda.

Võtke üks pits ja rahunege maha.
Vasta