K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Manuual ja automaat käigukastid ning ka difrid
Vasta
Taavi22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Taavi22 »

Mure siis selline, et umbes nädal ja paar päeva tagasi ei läinud mul auto starterist käima (omega b caravan 2,5td 99a ) ja siis tuli käima tõmmata. Nii üritasime siis auto käima tõmmata ( jube pikalt pidi vedama ja 4- 5 käiguga tõmbas rattaid plokki ) ning siis lõpuks ka auto käima läks. Aga siis tekkis selline probleem et kui auto käima saime siis ei läinud enam käigud sisse, vajuta sidurit palju tahad aga ei midagi, siis panin auto seisma ja proovisin käike kohapeal vahetada, toimis nagu hästi kõik. Panin siis kohapeal kägu sisse ( mootor ei töötanud) hoidsin sidurti all ja proovisin käivitada, läks kohe käima küll ilma et starter oleks jebind. Kui sidurit all hoidsin ja käik sees oli ning auto käima panin siis toimis nagu kõik ilusti, lahutas käigu normaalselt ära, ei libisend ega miskit. Kodus kontrollisin ka piduri õli taset, jah oli veitsa vähe võitu küll, lisasin juurde ja õhutasin ära ka, kui ikka sama jama kui auto käima paned siis siis sidur ikka ei toimi. Võtsime käiguklasti alt ära ja seal selgu selline asi et siduri korv ja ketas oli korras veits sinakat värvi aga täiesti toimivad..
Nüüd hetkel ei oska nagu enam midagi edasi teha.. tuleb kontrollida ka töö silindrit ja võimalik et seal on see viga.. aga on kellegil midagi sarnast kunagi juhtunud või oskab keegi midagi täpsemalt öelda mis seal veel olla võib?


Tänud!
ets1987
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas ets1987 »

pakun et tee niimoodi proovi et: katsu väike hoog autole sisse saada,niiumbes 10km/h ja siis proovi esimene käik sisse saada väikese lisagaasiga,kui ei lähe siis arvatavasti käimar p......s,muud varianti naq pähe eitule,kuid kui käigu sisse saad siis arvatavasti viga kas siduris,võisiis siduri pumbas vms.
Taavi22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Taavi22 »

hmm.. no 3 ja 4 läksid küll nii et kui väike hoog oli sees siis gaasi andes läksid sisse, aga esimest käiku ma ei proovinud. noo käigukast on ka maha võetud ja sidur tundub korras olevat hetke seisuga.
ets1987
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas ets1987 »

siis pakun küll et viga on ikkagi kuskil sidurisüsteemis,kuid see et auto viiendaga tõmmates rattad blokki tõmbas see on küll imelik(nagu oleks kasti viga) kuid vb oli asi hoopis libeduses :D agajah,kui käigud liikumisepealt kerge vahegaasiga sisse lähevad siis see näitab ikka et see on siduriviga,st sidur eilahuta,ja kui kõik siduriosad kindlalt korras siis on viga selles jamas arvatavasti mis seda sidurikäppa liigutab.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Tim »

Kasutaja sh99´l oli kah analoogne probleem,kord sidur toimis kenasti ja siis jälle ei lahutanud õieti.Tookord läks kogu käigukast sidurivärgiga vahetusse ja siis asi korras.Uuri tema käest asja.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Taavi22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Taavi22 »

eks ma üritan siis selgusele saada vea põhjusele, lasen kasti ja siduri süsteemi kellegil targemal üle kontrollida. Ehk õnnestub.
aleks25
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 01 Mär 2010 19:01
Asukoht: Lääne-Virumaa kadrina ja Vantaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas aleks25 »

töösilinder öhtal ma usun
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas eedu32 »

Kas sul ikka leevendi hooratta sees korras või on vedrud lahkunud
-JT-
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas -JT- »

Kui juba sidur sinakat värvi siis kuuma saand.Sellest ka mitte lahutamine.Võib ka midagi muud olla.
Taavi22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Taavi22 »

Kas leevendi peab koos hoorattaga ringi käima ilma lõtkuta, mul on nii et kui keeran seda leevendit mingi veerand ringi siis haakub alles hooratas.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas eedu32 »

eee ei veerand tiiru seal nüüd küll lõtku olla ei tohiks minul siin lauapeal on üks ja kui ma hooratta sisu keeran siis see on tunda et väike nõks on sees aga kindlasti mitte veerand tiiru ja sinine surveplaat ja korv on väheütlev kas hele või tume sinine või poti sinine seda me siin hinnata jutu järgi ei suuda. Tegele selle hoorattaga ja kui sa kuskilt miskit ei leia siis võta enda oma maha ja tule minu juurde mul üks on saad võrrelda kõrvuti. Mitte müügiks muidugi.
Taavi22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Taavi22 »

no selge ma üritan selle leevendi ka maha võtta, toon näitan sulle kog kupatust. Ehk õnnestub ka veale lõpuks selgusele saada. Aga kas sulle reedene päev sobib kui ma tulen näitan?
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas eedu32 »

helista ette
Taavi22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K- Käik ei vahetu kui auto mootor tööle panna.

Postitus Postitas Taavi22 »

ok viga siis teada, katki oli ikkagi siduri korv ja hooratta küljes olev siduri leevendi...
Jupid ka juba olemas ja nädalavahetusel asun autot kokku lappima.

Teema Lukku!
Vasta