2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Manuual ja automaat käigukastid ning ka difrid
Vasta
Jammero
Tänanud: 0
Tänatud: 0

2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas Jammero »

No Tere!

Probleem nimelt selline, et hakkasin maanteel tegema mööda sõitu... kast lükkas sisse teise käigu ja samas tõmbas mootori kinni.. nii nagu oleks stabiilsus kontroll sisse lülitunud... no mõtlesin et libe koht oli.. proovisin siis sobival hetkel uuesti.. ja jälle sama jama.. kuid seekord hakkas kompus kiri põlema, et automaatkasti viga... ja neljandast enam alla ei lülitanud.. ehk siis avarii režiim... milles võib viga olla... teise käigu sidurid?... v ABS-i andur... ja kui kellelgi teada on mis see kasti remontkomplekt maksta võib...

Ette tänades info eest!
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas kait »

Sidurid ei lahku üle öö. Sul kirjutab ju konkreetselt, et kasti viga! Mis see abs siia puutub? ABS-i tuli ju ei põle?
Aga ega sul muud üle ei jää kui pead diagnosti minema ja eks siis saab edasi vaadata.
Jammero
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas Jammero »

käisin diagnostis ära ja selgus et asi hoopis vända anduris... ehk siis RPM.i andur... ei ole asi katki kuid on vigane.. pöörete piiraja hakkab tööle kusagil 3,5 t pöörde juures see ka selle kasti vea tekitas... kast siiski õnneks korras...

Ja muide kui abs-i andur vigane mitte läbi siis abs-i tuli ei pruugi põlema minna... kuid võib vale signaale edasi anda ja sellest võib käigukast lolliks minna..

ja o.t. kuradi ilusad veljed on sul müügis... :D (kait)
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas kait »

Jammero kirjutas:käisin diagnostis ära ja selgus et asi hoopis vända anduris... ehk siis RPM.i andur... ei ole asi katki kuid on vigane.. pöörete piiraja hakkab tööle kusagil 3,5 t pöörde juures see ka selle kasti vea tekitas... kast siiski õnneks korras...

Ja muide kui abs-i andur vigane mitte läbi siis abs-i tuli ei pruugi põlema minna... kuid võib vale signaale edasi anda ja sellest võib käigukast lolliks minna..

ja o.t. kuradi ilusad veljed on sul müügis... :D (kait)

Kiitus. Osta ära!

Kui abs vale signaali annab, siis ka tule põlema paneb....uuematel kindlasti.
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas kalmer1102 »

Jammero kirjutas:käisin diagnostis ära ja selgus et asi hoopis vända anduris... ehk siis RPM.i andur... ei ole asi katki kuid on vigane.. pöörete piiraja hakkab tööle kusagil 3,5 t pöörde juures see ka selle kasti vea tekitas... kast siiski õnneks korras...
Kas kohapeal said pöörded üle 3500? Mul jäävad pöörded umbes 3000 peale kiirendades ja söites tuleb mingi värin sisse teatud kiirustel ja kütusekulu läheb ka siis suuremaks. Aga kohapeal läheb pöördesse küll. Kompuuter ütles mulle et öli on vähe, aga mootoris öli varda järgi oli. Kasti öli ma pole veel vaadanud.
Kiri oli "Oelmangel".
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas Tim »

kalmer1102 kirjutas: Kompuuter ütles mulle et öli on vähe, aga mootoris öli varda järgi oli. Kasti öli ma pole veel vaadanud.
Kiri oli "Oelmangel".
See "õlikiri" on seotud ainult mootoriga,kompuuter(auto oma)viitab ainult käigukasti üldisele(mehhaanika,õlivähesus,elektroonika) veale- automatic getriebe.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas kalmer1102 »

A seda automatic getriebe ütles see ka mulle kui ma kiirendades Sport nuppu kogematta vajutasin, peale selle pole rohkem seda öelnud.
Jammero
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas Jammero »

mul on täiesti vahelduva eduga see viga... vahepeal saab, üldiselt külma mootoriga, kohapela pöörded ka kõrgemale.. aga sõidu ajal on ikka sama jama... lööb piiraja peale... st et peksab tagasi... seal kusagil 3500 piires teeb siis seda... ja olenemata käigust... ja kui seda kasti sport nuppu vajutada siis kast lülitab käigu lihtsalt alla ja muutub vastuvõtlikumaks kaasi suhtes... aga kui ta sul mingi värina sisse lööb siis on küll midagi valesti.. sest vända anduri puhul, kui see on rikkeline, siis ta paneb lihtsalt piiraja vale koha peal peale... st et hakkab pöördeid tagasi lööma... ise diagnostis käisid?... soovitan soojalt... minul hakkas mootor lolli mängima kui süütemoodul vigaseks muutus... selle toreda vaakumklapi vea tõttu kui jahutusvedelik sinna süütemooduli peale jooksma hakkas... ei oska nüüd öelda kuidas auto käitub kui vända andur täitsa läbi on... auto hoidmiseks mine kindlasti käi kusagil kus sul see üle vaadatakse... uus moto on tunduvalt kallim kui need pisidetailid...
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas kalmer1102 »

Eks kui mul peale tööd rohkem aega on, siis vaatan kõigepealt ise milline ja kui palju öli kastis on ja mis seda värinat põhjustada vöib. Vända andur vist siiski ei ole, sest käima lähab väga hästi ja töötab ka ühtlaselt, aga diagnosti tuleb kindlasti minna kui ma ise midagi ei avasta seal.
Praegu ma ei sõida enda autoga, nii et midagi hullemaks ei tohiks minna :D
Kui vända andur täitsa läbi on siis ei lähe auto käima enam.
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas kalmer1102 »

Täna siis vaatasin milline öli kastis on ja kui palju seda on. Mingit kuuma saanud öli lõhna ei olnud ja oli veel natuke punakas. Kui ma nüüd õli õigesti kontrollisin siis oli seda vähe(panin käima lasin käigud ka korra läbi ja vaatasin) Panin umbes 0,2l juurde(sest rohkem ei olnud seda õli). Peale seda läks natuke paremaks aga kui ma ristmikult ära kiirendasin siis lõi pauguga käigu sisse ja hakkas minema. Ja nüüd hakkab auto liikuma umbes 3000 pöörde pealt, nii edasi kui tagasi. Sõites on pöörded normaalsed.
tonu155
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas tonu155 »

Tänasest siis minulgi sama probleem....vahest viskab veakoodi ette ning lööb kõik käigukasti tuled põlema, "R" ja "2" töötavad. Ilmselt tuleb remonti minna ning samas lasta käigukasti õlitase ära kontrollida.
Jammero
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas Jammero »

jup.. avarii režiimi viskab peale... kuigi need kastid on suht lolli kindlad peaks üle laskma vaadata...
tonu155
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2.5 v6 -99 autom.kast avarii režiimis...

Postitus Postitas tonu155 »

Jammero kirjutas:jup.. avarii režiimi viskab peale... kuigi need kastid on suht lolli kindlad peaks üle laskma vaadata...
Jah, vaadatigi üle ja kurikuulus selector lüliti oli õhtal. sain romulast sobiva ja töötab ilusti aga kuna romulas eraldi ei müüda neid siis mul nüüd üks käigukast üle :)
Vasta