A ja B manuaalkäigukastid

Manuual ja automaat käigukastid ning ka difrid
Vasta
ivohi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas ivohi »

Kiire küsimus siis selles valdkonnas. Ei leidnud päris sellist arutelu.
Mootor on Omega A pealt, 20SE. (oli automaat kui see rolli mängib)
Otsin sinna otsa manuaalkasti ja küsimus, kas Omega B (1998) 2.0 100kw mootori otsast kast vanale 20SE'le sobib? + siis veel ka hooratas ja muu siduri nodi sealt 100kw mootori küljest.
Kes teab võiks sõna võtta. Ise olen nii palju kuulnud, et omega 2.0'd on kõik praktiliselt samade plokkidega ja kastid on vahetatavad, aga kas see tõele vastab?

Kel midagi segaseks jäi, siis võib veel lisa küsida.

Ivo
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas Tim »

100kw´sel mootoril on kahemassiline hooratas,küllap on seal mingid agad...nt.sidur erineva kinnitusega jne.
Pigem sobiks 85kw(x20se) hooratas ja sidurivärk.See muidugi minu arvamus,kogemus puudub.
Kodus on aga varuks üks 100 kw hooratas+siduri kupatus,et vajadusel võib nt.pilti teha või midagi üle mõõta.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
ivohi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas ivohi »

Ai, kahemassilise peale ma ei tulnudki. Kas tänu sellele on kasti poolt ka mingeid muudatusi, või siiski kast sobiks? Hooratas nii kriitiline polekski, selle ikka leiab.
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas Ketas007 »

omega A-le ei lähe omega B kast 100kw oma, kui sul on omega b, mis on, kui ma ei eksi 85kw vanatüübi mootor, siis see sinna peaks minema
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
ivohi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas ivohi »

Märgin ära, et mootor+kast ei lähe omega peale, ega ka muu lähedase auto peale. Et igasugused kinnitused vms ei ole üldse tähtsad.
Mootor 20SE 90kw on omega A pealt.
Saan siis õigesti aru, et 100kw'se mootori kast ei sobi kindlalt, aga omega b 85kw kast peaks sobima?
viljar
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 27 Juul 2009 14:55
Asukoht: Tallinn/Kehtna
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas viljar »

ketas007 kirjutas:omega A-le ei lähe omega B kast 100kw oma, kui sul on omega b, mis on, kui ma ei eksi 85kw vanatüübi mootor, siis see sinna peaks minema
No aga kasti ja mootorivaheline kinnitus sama, järelikult sobib.
Hooratas jällegi ei sobi, nendel on erinev kinnituspoltide arv.
Kui mingit projekti teed, millega vaja kiiresti sõitta, siis kasuta 85 kilowatise Vectra/Calibra hooratast, see on õhem ja kaalub vähem kui 85/90 kilowatise Omega A mootori hooratas. Kui aga vaja madalamas otsas rohkem minekut siis võid seda paksemat hooratast kasutada. Kui õhukest kasutad siis tuleb siduri käppa modifitseerida et sidur lahutama hakkaks.
Viimati muutis viljar, 13 Aug 2011 19:46, muudetud 1 kord kokku.
ivohi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: A ja B manuaalkäigukastid

Postitus Postitas ivohi »

Asjalik vastus, tänud. :)
Vasta