K: Rehvid.

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas mardus72 »

Mul koguaeg talvel all olnud 205 rehvid,aga mul facelift ja sellel on juba tehasepoolt 15" veljele ettenähtud 205/65 ja suvel 225/55-16 või 235/45-17
Pole talvel probleemi olnud siiamaani.Rehvidest sõltub väga palju.Kaks viimast talve olid kontinentalid millel naelu ka vähevõitu aga astus hästi edasi iga ilmaga,nii suure lume ja ka lopaga.Sel aastal all uued nankang sw5 ja pidamist veits vähem kui vanade kontidega,aga seda siis jää puhul.Lopast astusid küll ka kontid paremini läbi,aga ka nende praegustega ei saa miskit kurta.Ei leia,et väga 195-t vaja oleks,pigem ikka kallimat rehvi
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas risto »

205 on igati ok..mul ju 225 ja auto on nagu liimitud tee külge..lihtsalt,kui tahad pidamist ära mingit päris hiinakat osta..
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas Tuju »

Et miks on faceliftil juba tehasepoolt 15" veljele ettenähtud 205/65 ja suvel 225/55-16 ?
Faceliftil ju sillad ja kere sama, ainult kapott, tuled, stanged, liistud, sisu ja nipet-näpet teistsugune mis ei tohiks rehvi mõõtudele küll kuidagi mõjuda :?: :!:
Kiiret pole aga jõudma peab !
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas mardus72 »

Tuju kirjutas:Et miks on faceliftil juba tehasepoolt 15" veljele ettenähtud 205/65 ja suvel 225/55-16 ?
Faceliftil ju sillad ja kere sama, ainult kapott, tuled, stanged, liistud, sisu ja nipet-näpet teistsugune mis ei tohiks rehvi mõõtudele küll kuidagi mõjuda :?: :!:
Eks see sõltub ka mudelist,ehk siis motorist ja varustusest.Mul orig.tehase varurataski 205 laiusega.
Aga 195-ga jääks tagakoobas ebaloomulikult rohkem tühjaks kui vanemal B-l.Ju siis mingi vahe ikkagi on.
Raamatu järgi võib v6 motoga masinal olla vaid m+s tähisega rehvid 195/65 mõõduga,ehk siis talverehv võiks vabalt olla.
2,2-sel on ka suvel 195 normaalne
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas ivoK »

Ma vaatasin ka et omega-l need 195 65 15 rehvid tunduvad/näivad ikka väga väikesed,

Aga kuna ma vahetan ainult kaks rehvi välja, siis ette jääb ikka 195 65 15 rehv, aga taha ostan siis 205 60 15 rehvid, et nina ja p¤¤se kõrgus jääks enam-vähem samaks, :?:
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas risto »

ivoK kirjutas:Ma vaatasin ka et omega-l need 195 65 15 rehvid tunduvad/näivad ikka väga väikesed,

Aga kuna ma vahetan ainult kaks rehvi välja, siis ette jääb ikka 195 65 15 rehv, aga taha ostan siis 205 60 15 rehvid, et nina ja p¤¤se kõrgus jääks enam-vähem samaks, :?:
205/60 jääb nats madalam kui 195/65...eelmisel lehel sellest juttu ju...pane 205/65
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas Tuju »

[/quote]
Aga 195-ga jääks tagakoobas ebaloomulikult rohkem tühjaks kui vanemal B-l.[/quote]
Ei ole ju võialik :)
Täpselt samamoodi jääb tühjaks nagu vaneal B-l.
Kiiret pole aga jõudma peab !
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas ivoK »

risto kirjutas:
ivoK kirjutas:Ma vaatasin ka et omega-l need 195 65 15 rehvid tunduvad/näivad ikka väga väikesed,

Aga kuna ma vahetan ainult kaks rehvi välja, siis ette jääb ikka 195 65 15 rehv, aga taha ostan siis 205 60 15 rehvid, et nina ja p¤¤se kõrgus jääks enam-vähem samaks, :?:
205/60 jääb nats madalam kui 195/65...eelmisel lehel sellest juttu ju...pane 205/65
Enne sain veiz valesti aru vist, aga palju see 205 65 rehv kõrgem jääks siis sellest 195 65 rehvist 6.5cm :?: :?: liiga palju nagu. :roll:
Mäekas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas Mäekas »

Mul olid eelmine talv valude peal 215/55/16 ja no kuigi tegemist oli Continentali toodanguga oli pidamine ikka suhteliselt jama. Võibolla oli asi ka 2 talve all olnud rehvides kuid nüüd plekidel 195/65/15 Masteri nael ja see ikka tunduvalt parem kui eelmine talv. Mulle tehti lihtsalt asi selgeks ühes töökojas - talvel kitsas suvel lai rehv. Talvel lõikab kitsas rehv paremini lumest ja lörtsist läbi ja jõuab kiiremini kõva pinnaseni, lai rehv aga seevastu jääb lumepeale kandma ning seetõttu pidamine kehvem. Vähemalt mulle räägiti nii, kui keegi oskab paremini ja loogilisemalt mulle vastupidist seletada siis olen uutele teadmistele avatud. Kuid minuarust WRC autode talverehvid on ka nagu need võrrirattad mida konnasöödikute autodest võib leida.
Erki
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 06 Nov 2006 16:54
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas Erki »

ivoK kirjutas: Enne sain veiz valesti aru vist, aga palju see 205 65 rehv kõrgem jääks siis sellest 195 65 rehvist 6.5cm :?: :?: liiga palju nagu. :roll:
6,5 millimeetrit ikka;)
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas ivoK »

Erki kirjutas:
ivoK kirjutas: Enne sain veiz valesti aru vist, aga palju see 205 65 rehv kõrgem jääks siis sellest 195 65 rehvist 6.5cm :?: :?: liiga palju nagu. :roll:
6,5 millimeetrit ikka;)

pool cm siis polegi väga hull, ma mõtlesin et jääb ikka tunduvalt kõrgem. :)
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas ivoK »

no nii, ndv läksid alla 205 65 15 Nokia hkpl-id ja ca 300km läbitud ja asi ikka tunduvalt parem, nüüd saab väikelinnas ka oma maja ümbert sõita kui selline pudru maas on ilma et kuskil tekiks olukorda et kinni jääks. :)
veli7
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas veli7 »

Omega läbib kõik sita ja lume kui just kõhu peale ei istuta masinat. Muidugi rehvil peab vähe mustrit ka olema. Suur raske masin vajutab ka 205 läbi lume.
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Rehvid.

Postitus Postitas taifunk »

Panin talveks alla aastavanused Pirelli naelad 235/45 R17, ehk siis sama mõõt mis suverehvidel. Ei saa kurta läbivuse üle.
Vasta