Rehvi suurus

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
Taiz
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Rehvi suurus

Postitus Postitas Taiz »

Selline küsimus, et kas rehv mõõtudega 215/50R17 sobib alla Omega faceliftile.
Ei julgeks ennem osta kui kindel oleks, et vastu ei hakka käima kusagilt.
215/55R17 oleks juba liig eks.
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas y2k87 »

Peaks vabalt minema, endal oli 215/40 ja ruumi küllaga.
tegija001
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas tegija001 »

endal all 215/55r17 ja on ruumi küll ja spidokas ei valeta mitte 1 km ka!
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas mardus72 »

võid rahulikult panna selle mõõdu.Kui originaalis on näit.225/55R16,siis see on veidi isegi kõrgem,kui 215/50R17
Samas 17" veljele on originaalis ette nähtud 235/45 R17
http://www.autoteh.ee/lang-et/rehvikalkulaator.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas kait »

y2k87 kirjutas:Peaks vabalt minema, endal oli 215/40 ja ruumi küllaga.
see on omegale liiga madal.
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas y2k87 »

Madal muidugi, aga alla läheb ja läheb ka kõvasti kõrgem rehv.
pwr
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas pwr »

mul oli selline juhus,et taga on mõõt 225/55 R17 ja ruumi on ülegi.aga ees oli 225/45 R17 kuid olid juba läbi.tahtsin siis esimesed välja vahetada 55te vastu ning käis vastu :evil:
huvitav kas 50 kõrgus mahub?
Erki
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 06 Nov 2006 16:54
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas Erki »

Omegale saab taha tõesti päris suuri rehve alla keerata:) Ees kahjuks nii palju ruumi pole. 225/50R17 peaks ette mahtuma veel, endal 225/55R16 all (mis ca 1,4mm madalam kui 225/50R17), ruumi vedrutaldrikuni pea 1cm.
pwr
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas pwr »

kui mulle need 225/55 R17 alla keerati siis juba tõstuki peal käisid rehvid vastu taldrikut.
50 kõrgus vbl kuidagi mahub sinna,aga kui august läbi sõita siis....auch! :?
kivikaz
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas kivikaz »

minu 99 a isendil olid suvel all 17 tollised oz veljed millel olid taga 255 40 rehvid ja esimesed olid 225. ausalt öeldes tuleval suvel plaanin panna taha mõõt väiksemad ehk siis 245 laiad ja ette samad 225 kuna tagumistel käis rehvi peal olev veljekaitseserv vastu koobast. aga eks see oleneb suuresti ka velje offsetist.
johannes
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas johannes »

Ostsin siis oma isendile kah 17 tollised vectra veljed ja tahtsin samuti kõrgemat rehvi sellele peale. Sai siis reifendirectist tellitud 225/55/17. Kui need velgedele sain, siis juba vaatasin, et ok, taha ma need alla saan, kuid esimestega läheb kitsaks. Ja nii see ka oligi. Midagi, läksin õhtul siis Kärusse oma sõjaväekaaslase juurde halli ja kiskusin püstikud alt ära. Lõikaisn stabika kinnituse maha ja asusin siis vedrutaldrikut maha närima. Ühest äärest oli päris keeruline lõigata, ei pääsenud muudmoodi ligi, kui väiksel rellekal kaitsekate maha ja suure relleka tibake kulutatud ketas kylge ja niiviisi nüsides sain taldrikud lahti. Enne muidugi märkisin mõõtekohad ja panin mõõtmed paberile, et tagasi keevitades ei jääks mingit pidi lääpa. Treisin siis 18 millimeetrised rõngad vahele, kausside lõikamisega läks umbes 2 milli kaduma, seega tõstsin kausse 16 milli, mis tegelt oli tibakene liigagi. tegin siis sellise lihtsa rakise, millega surusin amordi kokku, et kolb jääks keevituskohast võimalikult kaugele alla. Treisin rõngad sellepärast, et mitte keevitada taldrik otse püstiku torule. Asi nimelt selles, et kui keevitades tekib silindri sisepinna peegelpinda sinine laik, siis varsti on amort kottis. Seepärast ka selline vaherõngas sai treitud, et keevitus tuleks vaid vana õmbluse peale ja taldriku külge. Ja siiski aint puktide kauppa neljast erinevast küljest jakiiresti õhuga jahutades see lõpuks valmis saigi. Jõudsin öösel kolme paikku koju tagasi ja süda ei andnud rahu. Läksin kohe garaazi ja panin uued veljed rehvidega alla. Krt, vaade oli kena. Terve koobas velge ja rehvi täis ja võin isegi väita, et pole just eriti palju nii kõrgeid omegaid.
Raido
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas Raido »

Endal 225/50/R17 ja läheb täpselt. kui oleks kõrgus 55 siis ette juba ei läheks. ruumi vedrutaldrikuni umbes 1 cm.
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas MegaHabe »

heee kui õieti mäletan siis arno pani taha alla 235-40-18 :D
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
johannes
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas johannes »

seepärast ma endal rõngad vahele keevitasingi, kuna 225/55/17 hakkkas ees vastu käima. Praegast töötab ilusti.
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rehvi suurus

Postitus Postitas MegaHabe »

johannes kirjutas:seepärast ma endal rõngad vahele keevitasingi, kuna 225/55/17 hakkkas ees vastu käima. Praegast töötab ilusti.
Heee mul oli vanal 225/55/16 all ja esimene hakkas vasta tiiba käima aga natti käis ,sõi pessa siise ja siis oli enamvähem vaikne :mrgreen: :mrgreen:
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Vasta