Tagarattad lääpas....

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Maarek »

Tere siis,
mure selline,et taga rattad on lääpas nagu vanal 3sel bemmil.ühes remondi töökajas väitis meister,et ühel poolel on vedru katki ja see pärast siis ka mõlemad pisut lääpas.nuhh iseenesest polegi see eriti suur traagika,kuid sööb mõlemit rehvi seest poolt ja mõnuga....
kust otsast siis lammutama ja juppe vahetama.samas lampi ka ei viitsi üleliigseid jubinaid vahetada.
autox siis 96a oomega b 2,0 ecotec 100kw universaal.
Sull
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Sull »

Vaheta vedrud ära ja korras.. Omal kulutas omega tagakumme seest kuna olid madalusvedrud.. Panin originaalid ja korras.
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Maarek »

ei tea kas on ka keeruline vedrusi vahetada :o .kunagi omasi kadetti,sellel oli väga lihtne see asi.
:D
Sull
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Sull »

Sel täpseltsamalihtne.
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Maarek »

mitte,et tahaks sh väited murda.kuid ootaks ka teiste arvamusi,on siis tegu vedrudes või taga õõtsades.... :?
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas opelist »

Sinu auto õõtshoobade seisukorda ei tea, kuid lühikseste vedrudega lähevad Omegal tagarattad lääpa küll :D
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas eedu32 »

Eks ta suuremalt ikkagi vedrude teema ole aga ei ole ka harvad juhtumid omega puhul et õõtsad on lihtsalt läbi paindunud . Abiks on kindlasti see et vahetad vedrud ja kui veel tahad sirgemaks saada siis pane vedrudele lisa padjad alla .Kui tahad rattaid ilusti sirgeks saada siis tuleb ka taga silla puksid kõik vahetada ja vardad kondrollida et ei oleks lõtkuga
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Maarek »

Kui aus siis ise pisut arvan õõtsasi,kuna kui vedru ära vajub siis oleks juu rattad koopas.....kuid minu oomegal on tagumine ots suht kikkis.
Kuid jah ega ma ei tea mis vedrud talle enne alla on pandud.
Egas mind need lääpas rattad ei segagi suurt.aga krt rehvidest on suht kahju.
Muud puksid ja asjad peaks korras olema,ülevaatusel pole tähelepanu juhitud.
Andu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Andu »

Maarek kirjutas:Tere siis,
mure selline,et taga rattad on lääpas nagu vanal 3sel bemmil.ühes remondi töökajas väitis meister,et ühel poolel on vedru katki ja see pärast siis ka mõlemad pisut lääpas.nuhh iseenesest polegi see eriti suur traagika,kuid sööb mõlemit rehvi seest poolt ja mõnuga....
kust otsast siis lammutama ja juppe vahetama.samas lampi ka ei viitsi üleliigseid jubinaid vahetada.
autox siis 96a oomega b 2,0 ecotec 100kw universaal.
Kui meister ütles, et vedru katki, siis võiksid teda uskuda... ja sealt peaksi alustama. Vahetada tuleb siis mõlemad vedrud. Peale vedrude vahetamist käi sillatestis ära ja seal öeldakse täpselt, mis edasi teha tuleb...! Puksid võivad küll terved olla, kuid enamasti vajuvad need koormuse all tsentrist välja ja sellega seoses jäävad ka hõõtsad pisut lääpa, mille tagajärjel kulutab rehvil sisekülgi... Olen need asjad läbi elanud ja vaevalt oskab siin keegi Sulle targemat nõu anda kui meister töökojas, laserpingi taga...! :)
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Maarek »

Vaat,eks neid meistreid ole juu ka igatsuguseid.Isiklikult arvan,et siinses foorumis leidub tegelasi kes on helgema peaga kui mõni meister kuskil töökojas.Minu eesmärk oligi foorumi kaaslaste arvamusi kuulda ja siis edasi toimetada.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Tim »

Kas nüüd väsinud vedrude süü läbi rehvi servasid ära kulutab,siis peab asi ju puhta hull olema,kui autole täislast peale panna,siis peaks ka rehviservad kohe ära kulutama(mõni pikem reis nt.)Arvan,et sul lihtsalt tagarataste kokkujooks vale,sillastendis saab muidugi õige vastuse.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Andu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Andu »

Maarek kirjutas:Vaat,eks neid meistreid ole juu ka igatsuguseid.Isiklikult arvan,et siinses foorumis leidub tegelasi kes on helgema peaga kui mõni meister kuskil töökojas.Minu eesmärk oligi foorumi kaaslaste arvamusi kuulda ja siis edasi toimetada.
Usun, et eks ka meistrimehi on igasuguseid...! Et aga sellisele järeldusele jõuda, peab ise teemat väga hästi valdama... Siin on asjamehi seinast seina ja nii ka arvamusi. Kindlasti tasuks uurida, kus on paremad töökojad ja laserpingid, muu info tuleb juba asjaga koos... Eks mõtle siis ise, mis oma katkise vedru ja lääpas hoobadega peale hakkad ning mis järjekorras...! :)
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas eedu32 »

Pole suht minu asi kobiseda aga see meistrimees laserpingi taga olen ma ise ja ma olen enam kui kindel et adekvaatset vastust sa silla stendist ei saa peale korraliku arve sest 100 protsenti olen kindel et sul regull vardad ilma tule ja veeta lahti ei tule ja need ei tõmba su lääbas rattaid sisse poole sirgeks. Iga tahes käi ära ja kirjuta mulle kui käidud aga ära viga ütle .... siis vastan sulle mis teksti sulle silla mehed ajasid. Kui vedru puru mida sa muidugi ise kontrollida saad väga edukalt siis see kindlasti laseb rattad lääpa aga kas just mõlemalt poolt selles ma kahtlen . Pigem ikka viga kuskil mujal kas läbivajunud lääba või õhtal lääba puksid
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas Maarek »

Vat,siis olen eedu juttuga suht ühel meelel :lol: ja nõus,kas ikka üks vedru,mis on katki veab ära mõlemad rattad nii palju,et rehvid seest poolt kuluvad.
samas,kas õõtad vajuvad läbi normaalsel kasutusel,pole konksu ja pole ka raskeid koormaid vedanud. :roll:
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagarattad lääpas....

Postitus Postitas eedu32 »

Vajuvad need õõtsad suht lampi läbi lihtsalt aastatega ja roostetavad ka hirmsasti. Aga see õõtsa läbivajumine on üks teooria ainult
Vasta