K: seisupidur / käsipidur

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
elari_trend
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas elari_trend »

Hi

Kas keegi on seda vahetanud ? Millised nõksud ja kui raske see ettevõtmine on ?
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas y2k87 »

Kui sadula ja piduriketta polt/poldid normaalelt lahti tulevad pole seal midagi keerulist. Ära ainult unusta käsipidurit reguleerida. Ja trummelpidurite paigaldus kmpl-i võiksid igaksjuhuks varuda kui vahetuseks läheb.
elari_trend
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas elari_trend »

y2k87 kirjutas:Kui sadula ja piduriketta polt/poldid normaalelt lahti tulevad pole seal midagi keerulist. Ära ainult unusta käsipidurit reguleerida. Ja trummelpidurite paigaldus kmpl-i võiksid igaksjuhuks varuda kui vahetuseks läheb.
kas tross läheb koos kestaga ... saan aru et keskelt lahti kruvida ja siis kogu täiega saab selle sealt eemaldada we ?
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas Maarek »

loodan,et sul pole need poriplekid ära ussitanud kuhu kinituva vedru ja poolpöörde kruvi(hea nime mõtlesin käigupealt välja :) )kuram,mul olid need nii ussis,et kuuene seib tuli läbi.mõtte oli poldi abil kinnitada.aga nüüd siis puurisin augud läbi ja pikka poldiga ja kontra mutikas ette.
huvitav ma olen oma omegal kolmed kässari klotsid vahetanud.ja justkui nagu kässar peal ringi ei ralli.ok,talvel ühed sikutasin jäätumise tagajärel ära.
elari_trend
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas elari_trend »

Maarek kirjutas:loodan,et sul pole need poriplekid ära ussitanud kuhu kinituva vedru ja poolpöörde kruvi(hea nime mõtlesin käigupealt välja :) )kuram,mul olid need nii ussis,et kuuene seib tuli läbi.mõtte oli poldi abil kinnitada.aga nüüd siis puurisin augud läbi ja pikka poldiga ja kontra mutikas ette.
huvitav ma olen oma omegal kolmed kässari klotsid vahetanud.ja justkui nagu kässar peal ringi ei ralli.ok,talvel ühed sikutasin jäätumise tagajärel ära.
mind huvitab rohkem trossi vahetus
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas fallschirmjager »

see kaitsepleikk kuhu kinnituvad need nn.poolpöörde kruvid vms kässariklotside kinnitus polt vms. on omegate ja bemmide põhi ussitamiskoht:D
Maarek
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas Maarek »

noo trossi vahetus suht lihtne,meeldiv oleks seda teha kanali peal või tõstukil.
krutid mutika lahti,mis jääb kässarikangi alla ja sealt tagant otsast tuleb ta juba ise lahti.edu sulle vahetamisel :D
elari_trend
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas elari_trend »

jah ka see teema lukku sai ca 1h kanalil jeblatud ja asi korras ;)
kes kül mõtles need kardaanid ja muud vidinad sinna jalgu
Nokia
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas Nokia »

Aga kust kohast käib käsipiduri pingutamine? Omega B 97"
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas Tim »

Sealtsamast kardaani juuest,natuke ebamugav toimetada aga kui roostet pole siis saab kenasti hakkama.Seal nö.keermelati jupike ja keeradki sealt mutrit peale ja korras.Aga kui klotsid on liiga kulunud või reguleerimatta siis pole trossi pingutamisest suurt kasu.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
elari_trend
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas elari_trend »

kruti kardaan alt ära on endal mugavam asjatada ;) kui natuke vaja ja klotsidest annab peale kruttida saab seda teha läbi augu kui ratta alt ära võtad seal ketta all väike kahvel millest siis ülesse keerates peale jookseb
Nokia
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas Nokia »

elari_trend kirjutas:kruti kardaan alt ära on endal mugavam asjatada ;) kui natuke vaja ja klotsidest annab peale kruttida saab seda teha läbi augu kui ratta alt ära võtad seal ketta all väike kahvel millest siis ülesse keerates peale jookseb
Mul on talvega tross ära veninud vms.., talvel külmaga ei tohi väga peale tõmmata, aga kui olid jamad ja muud üle ei jäänud, siis sai tehtud ja nüüd on käsipidur samahea, kui vabakäik :d
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas Tim »

Krt.ma iga talv käsipidurit kasutanud(siks,ascona,omega)ja pole veel probleeme esinenud.Sul ikka mingi jama süsteemis sees,pead ikka kogu käsipiduri laiali võtma ja korralikult toimima saama,muid pole varsti ka nt.ülevaatusele asja.Omegal on mingid võrri klotsid käsipiduri süsteemiks aretatd(nagu Prantsuse masinatel),ei saa aru miks ei ole seda värki põhi pidurite peale tehtud,nagu audidel on...igastahes suurem jamamine on selle värgiga.Soovitatav korralikud jupid kohe poest osta ja siis uuesti katsetama hakata.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
sim
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas sim »

Nokia kirjutas:Aga kust kohast käib käsipiduri pingutamine? Omega B 97"

1. keerad käsipiduritrossi lõdvaks (põhja alt/ gardaani vahelt)
2. keerad ratta juurest regulaatorist nii palju peale et ratas ringi ei käi ja siis 1-2 "nõksu" tagasi kuni ratas liikuma hakkab.(mõlemad rattad eraldi)
3. kontrollid käsipidurikangi käikku
4. reguleerid kangi käigu paikka ja asi valmis.


kui midagi ei liigu siis puhastad/määrid/vahetad vajalikud jupid
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: seisupidur / käsipidur

Postitus Postitas fallschirmjager »

K: kuidas vahetada seda kaitseplekki millekülge kinnituvad seisupiduri klotsid. oskab keegi õelda kuidas need kinni on ja kuidas lahti võtta. ei tahaks nii mingit eksperimenti tegema hakata, sest kui teha siis kiirelt ära, et pole garaazi, peab akna all tegema.
Vasta