K: käsipidur

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
--maario--
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: käsipidur

Postitus Postitas --maario-- »

Küsimus mul selline, et kellel on ette tulnud sellist asja, et kässari klotse hoidvate tihvtide pesad on nii kulunud, et need ei seisa enam sees seal ja mis selleks ette võetud?????

endal vaja ylevaatuse jaoks kässar korda saada aga mõistus otsas mida teha...
kes oskaks tarka nõu anda?? Igasugused ettepanekud on tere tulnud....

Autoks siis omega A 2.0 85kw
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Omega 978 »

Mul täpselt sama jama,ning muretsesin uued korralikud plekid koos õõtsadega,ning lähevad vahetusse!Plekke kätte saada on hullem kui õõtsad ära vahetada!Endalgi ülevaatus ootamas see kuu! :roll:
--maario--
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas --maario-- »

Omega 978 kirjutas:Mul täpselt sama jama,ning muretsesin uued korralikud plekid koos õõtsadega,ning lähevad vahetusse!Plekke kätte saada on hullem kui õõtsad ära vahetada!Endalgi ülevaatus ootamas see kuu! :roll:
lihtsamini ei saaks kui õõtsad ära vahetada?
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Omega 978 »

No võib ju mingid seibid sinna aukudele keevitada aga kas see jääb ka hea seda ei tea,mulle üks mehaanik soovitas aga tahsin uusi!Muud ei oska aidata!Kui plekid kätte saad normaalselt siis võid ka ainult need ära vahetada! :roll:

Edu!
--maario--
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas --maario-- »

Omega 978 kirjutas:No võib ju mingid seibid sinna aukudele keevitada aga kas see jääb ka hea seda ei tea,mulle üks mehaanik soovitas aga tahsin uusi!Muud ei oska aidata!Kui plekid kätte saad normaalselt siis võid ka ainult need ära vahetada! :roll:

Edu!

mingi poltidega vms saaks ka vist aga see ainult mu enda teooria...

ehk oskab keegi midagi välja pakkuda????????
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Tim »

Jahh ootan huviga häid lahendusi,mul sama mure.
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas fallschirmjager »

panin enda omale jõhrad seibid taha mis hoiavad tifte .
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Tim »

Ka varjant aga seib ei tohiks siis liiga paks olla,muidu ei jaksa vedru kokku suruda.Ise oleks paksemast plekist midagi valmis nipitanud-difti otsa sälk plekile sisse ja siis plekitükk oma kohale ja dift paika,lähipäevil lähebki pidurite tegemiseks,siis näeb kas saab käsipiduri klotsid kenasti paika/kinni.
Asconal on see pidiriklotsi hoidev diftivärk natuke paremini tehtud.Tift on porikaitsme pleki taga kinni ja seib käib pärast difti ja vedru paigaldeamist peale.Ja kui seib ära roostetab siis on lihtsam kas või uus osta,kui omegal porikaitsme plekki vahetada.
Andu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Andu »

Tim kirjutas:Ka varjant aga seib ei tohiks siis liiga paks olla,muidu ei jaksa vedru kokku suruda.Ise oleks paksemast plekist midagi valmis nipitanud-difti otsa sälk plekile sisse ja siis plekitükk oma kohale ja dift paika,lähipäevil lähebki pidurite tegemiseks,siis näeb kas saab käsipiduri klotsid kenasti paika/kinni.
Asconal on see pidiriklotsi hoidev diftivärk natuke paremini tehtud.Tift on porikaitsme pleki taga kinni ja seib käib pärast difti ja vedru paigaldeamist peale.Ja kui seib ära roostetab siis on lihtsam kas või uus osta,kui omegal porikaitsme plekki vahetada.
Üks võimalus on tiftipeale peale keevitada, nii et see enam august läbi ei mahuks.
--maario--
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas --maario-- »

Andu kirjutas:
Tim kirjutas:Ka varjant aga seib ei tohiks siis liiga paks olla,muidu ei jaksa vedru kokku suruda.Ise oleks paksemast plekist midagi valmis nipitanud-difti otsa sälk plekile sisse ja siis plekitükk oma kohale ja dift paika,lähipäevil lähebki pidurite tegemiseks,siis näeb kas saab käsipiduri klotsid kenasti paika/kinni.
Asconal on see pidiriklotsi hoidev diftivärk natuke paremini tehtud.Tift on porikaitsme pleki taga kinni ja seib käib pärast difti ja vedru paigaldeamist peale.Ja kui seib ära roostetab siis on lihtsam kas või uus osta,kui omegal porikaitsme plekki vahetada.
Üks võimalus on tiftipeale peale keevitada, nii et see enam august läbi ei mahuks.
siis edaspidi ju suht jama klotse vahetada
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Tim »

Sai siis käsipiduri vidinad ää vahetatud ja ülevaatus edukalt läbitud.Käsipiduri klotside tiftid olid juba enne kinni keevitatud,ära võtta oli lihtne, kruvikaga keerates natuke jõudu rakendada(vajadusel laks haamriga kruvika pihta) ja murdis keevituse lahti kaitsepleki küljest.Kokku panin ka keevituse abil ja ega siis käsipiduri klotse ei pea iga aasta vahetama,ise arvan,et nüüd 2a.vähemalt rahu majas.Ju siis jälle näeb mis saab.
Pilt
Egon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Egon »

mul ka sama jama :D ise mótlesin et äkki saab sinna sissepoole kus see plekk 4poldiga kinni on sinna alla panna poolkuu kujuline plekk kahe poldi alla ning teisele poole samuti(plekile óigesse kohta lóhe sisse ja korras)
aga pole veel pihta saand et seda teostada! :D
--maario--
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas --maario-- »

mina tegin nii, et võtsin suured ja laiad sebid, lõikasin lõhed sisse et diftid sisse pääseksid ja keerates välja ei tuleks ja toimib.
Egon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas Egon »

aga mis moodi sa need sebib sinna kinntasid?
--maario--
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: käsipidur

Postitus Postitas --maario-- »

Egon kirjutas:aga mis moodi sa need sebib sinna kinntasid?
Paremal pool õrnalt kummieebliga väänasin plekki nata eemale ja näpitsatega hoides panin seibi otsa. Vasakul pääsesin näppdega seibi hoidma. Kuna diftil on vedru ka siis ära tulemist ei pea kartma kuna see suht suure pinge all.
Vasta