Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
Vasta
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas Zoa »

Millest selline asi tekkida on võinud: viimasel kuul kui auto on seisnud öö läbi on hommikuti käivitamise järgselt sõitma hakates alati ainult esimene kord pidurdades piduripedaal nii kõva kui kivi, ja auto pidurdab väga nõrgalt, hiljem kohe käik järgmised pidurdused korras (terve päeva).
Esiklotsid veel sõitvad, piduri/sidurivedelik normis (min/maks vahel) juba pikemalt olnud.
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas arxsss »

mu oomil sama jama.kuigi kettad ja klotsid uued.olen mitu korda õhutanud kuid ikka sama jama2.0 100kw.
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 0

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas siidisaba »

Ma vastust ei oska öelda- oskan vaid seda öelda, et vahest( nüüd siiski vähem kui eelmine talv) on nii, et autosse istudes ja vajutades pidurile on pedaal kivikõva. Käivitades see probleem kaob- milles asi ei tea ja pole ausalt öeldes süvenenud.
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Probleem kas pidurivõimendajas(vaakumiga midagi, leke või midagi seal katki veel), piduri peasilindris, meh takistus kuskil , pidurisadula kolv ära(porikaitsekummi vahelt saab niiskust ja kolvi või hülsi pind ära) (jääb kinni)või support kinni.

Tasuks vaadata kui ühtlaselt piduriklotsid kulunud on.
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas Zoa »

Omega Sport Packet kirjutas:Probleem kas pidurivõimendajas(vaakumiga midagi, leke või midagi seal katki veel), piduri peasilindris, meh takistus kuskil , pidurisadula kolv ära(porikaitsekummi vahelt saab niiskust ja kolvi või hülsi pind ära) (jääb kinni)või support kinni.

Tasuks vaadata kui ühtlaselt piduriklotsid kulunud on.
klotsid ühtlaselt kulunud, kust vaakumit kontrollida?
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas eedu32 »

Pane auto käima lase veidi töötada ja jäta seisma siis mine kapoti alla ja piduri võimendi küljes on üks jäme voolik kummipuksiga ,kanguta see sealt välja ja kuula kas sisiseb.Jutt käib sellest suurest mustast taldrikust mis juhi poolepeal piduri silindri küljes on ja voolik on sellisest plastikust kõvemast materjalist.Hommikuti pedaal enne auto käivitamist kange on see suht loomulik nähtus,kui sul oleks vaakumiga miski jama siis tõenäoliselt su masin ei töötaks ka korralikult (saaks lisa õhku ).
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

võta vussupudel ja tee fairyvee-seebivee lahus ja töötava mootoriga pihusta võimendi küljes oleva toru ümbrusesse.vaakum või mitte küll mullitab see ka

See toru lahti võtmine lõpeb tihendi vahetusega tavaliselt ka siis kui korras on see tihend.Suht õrn asi see ja kiputakse haiget tegema sangutamisega.Ja uue korraliku saad poest"hea raha "eest.

Pigem on küsimus miks nagu vaakum viibib.
r0ma
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas r0ma »

Omega Sport Packet kirjutas:võta vussupudel ja tee fairyvee-seebivee lahus ja töötava mootoriga pihusta võimendi küljes oleva toru ümbrusesse.vaakum või mitte küll mullitab see ka
Vaakum mullitab?
:lol:
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Esimene pidurdus: pedaal kivikõva

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Aga tee proovi kus on pind, imeb lisaõhku sisse ja on vaakum.Pane seebivett peale.Vat mis teeb :D :D

Kui tähti närida "mullitab" se fairyvesi niisama ka ju :D
On seal vahet kas mull tekib või kaob.Liikumist seal vedelikus saad ikka fikseerida.

Aga huumorikool, tee parem katse.Pätserda plastiliiniga kinni, sõku 1000 korda pidurit ja pidurivõimendi vii keemialaborisse, las otsivad plastiliini jääke analüüside teel:)

Minu viga, unustasin "mullitab" lisada jutumärgid.
Vasta