omega b tagaratta laager

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
alvar12
Tänanud: 0
Tänatud: 0

omega b tagaratta laager

Postitus Postitas alvar12 »

oleks tarvis tagaratta laager vahetada.teenenduses öeldi,et aega kulub umbes 5 tundi.kas see on tõesti nii aega nõudev töö?
madikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas madikas »

Kodustes tingimustes käepäraste vahenditega vahetasin yhte laagrit kaks päeva :).

Niipalju kui aru olen saanud tuleks neid ikka paarikaupa vahetada ja ise kui vahetamas käisin sõbra teeninduses Tallinnas Autoasi siis seal läks see 5 tundi kenasti.
roodla
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 16 Apr 2007 07:41
Asukoht: Valgamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas roodla »

alvar12 kirjutas:oleks tarvis tagaratta laager vahetada.teenenduses öeldi,et aega kulub umbes 5 tundi.kas see on tõesti nii aega nõudev töö?
Tahaks neid teeninduse mehi näha kes seda aega pakkusid :mrgreen:
Ma olen vahetanud tunni ajaga tõstuki otsas e34 tagarattalaagri ära ja seda ainult löömise teel mitte tõmmitsaga. Bemaril laager samasuguse ehituse ja kinnitusega nagu omegal.
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas maarek62 »

Vot ma tahaks jällegi näha seda meest, kes omegal tagaratalaagri tunni ajaga ära vahetab.
Ma ise vahetasin samuti mõlemad tagumised ära ja see läks kokku kolm päeva koduste vahenditega löömise teel.
5 tundi tundub natuke palju olevat teeninduse jaoks, aga eks nad panid mingi varuga sest see võib ikka päris roostes jakinni kiilunud mõnel olla ja siis kulub tõesti 4...5 tundi.
arts
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas arts »

ma olen korra vahetanud opelaasis ja seal läks mingi 1,5 tundi, ise ootasin ees ruumis ja nägin kuidas seda tehti ;) Kõik käis löömise teel.

PS. olen ise ka korra koduste vahenditega vahetanud - läks ka kaks päeva. Oleks kiiremini saanud, kui poleks poest vale laagrit saanud :)
alvar12
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas alvar12 »

arts kirjutas:ma olen korra vahetanud opelaasis ja seal läks mingi 1,5 tundi, ise ootasin ees ruumis ja nägin kuidas seda tehti ;) Kõik käis löömise teel.

PS. olen ise ka korra koduste vahenditega vahetanud - läks ka kaks päeva. Oleks kiiremini saanud, kui poleks poest vale laagrit saanud :)
kas selle löömise käigus laagrit ära ei riku? aga kui sa ise vahetasid siis kaua sul reaalselt aega töö peale läks?
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas Tuju »

Ise ka alles hiljuti vahetasin ja läks kuskil 1,5h, muidugi peavad õiged instrumendid valmis olema.
Kiiret pole aga jõudma peab !
alvar12
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas alvar12 »

Tuju kirjutas:Ise ka alles hiljuti vahetasin ja läks kuskil 1,5h, muidugi peavad õiged instrumendid valmis olema.
millised õiged instrumendid näiteks
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas vivaldi »

Töökojas kokku 1.5 - 2 tundi on normaalne, kui on rohkem siis on see üle mõistuse.

Edit: Seda aega olen mõelnud mõlema poole laagri peale!
Viimati muutis vivaldi, 16 Mär 2011 18:14, muudetud 1 kord kokku.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
rohelineomega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas rohelineomega »

Minu omegal vahetati mõlemad tagumised laagrid 3 tunniga ära.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas kait »

Üks asi on see, kui kiiresti reaalselt töö ära tehakse, teine asi on see, kui suur aja kulu on ette nähtud antud töö tegemiseks! Viimase järgi on õigus ka tasu nõuda. :)
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas vivaldi »

Autodata väidabki ühe laagri vahetuseks 2.8h ja mõlema laagri jaoks 4.7h. Kuid reaalne on ikkagi max. 2tundi mõlemale laagrile.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
arts
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas arts »

alvar12 kirjutas:
arts kirjutas:ma olen korra vahetanud opelaasis ja seal läks mingi 1,5 tundi, ise ootasin ees ruumis ja nägin kuidas seda tehti ;) Kõik käis löömise teel.

PS. olen ise ka korra koduste vahenditega vahetanud - läks ka kaks päeva. Oleks kiiremini saanud, kui poleks poest vale laagrit saanud :)
kas selle löömise käigus laagrit ära ei riku? aga kui sa ise vahetasid siis kaua sul reaalselt aega töö peale läks?
kuna olen ise õppinud masinaehitust, siis minu loogika ütleb, et kuvaldoga ikka ligi ei tohiks minna, aga paraku seal nii tehti. Ise vahetades ma ikka koputasin vaikselt mööda välissaale serva laagri oma pessa. Vana välja tõmbamiseks oleks hea kui sul on olemas lööktõmmits(või löökvasar jne). Selle saab ka ise valmistada, aga ma konstrueerisin endale abivahendi tavalisele tõmmitsale nii, et see toimis tõuke peale.

Aga reaalselt, kui paar asja juurde muretseks, siis arvan, et mingi poole päevaga oleks ta vast vahetatud (1 ratas siis)
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas petzp »

Kui eritööriista pole, sobib kuvalda impulsi andmiseks hästi. Samas on olemas oht flantsi otsa keere seeneks taguda, see tuleb siis treipingis taastada. Uue laagri saab läbi vana laagri ettevaatlikult laagripessa koputada. Flantsi tagasipressimisel tuleb kindlasti toetada uue laagri sisemisest võrust, mitte läbi laagri välimisest. 40mm toru sobis selleks hästi. Universaali laager on natuke suurem kui sedaanil.
arts
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: omega b tagaratta laager

Postitus Postitas arts »

petzp kirjutas:Kui eritööriista pole, sobib kuvalda impulsi andmiseks hästi. Samas on olemas oht flantsi otsa keere seeneks taguda, see tuleb siis treipingis taastada. Uue laagri saab läbi vana laagri ettevaatlikult laagripessa koputada. Flantsi tagasipressimisel tuleb kindlasti toetada uue laagri sisemisest võrust, mitte läbi laagri välimisest. 40mm toru sobis selleks hästi. Universaali laager on natuke suurem kui sedaanil.
suurem on ta jah, kahjuks mulle esimese ropsuga müüdigi sedaani oma, mille me lükkasime koos kilekotiga pessa :lol: :lol: :lol:
Vasta