Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
Vasta
siim1314
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas siim1314 »

Vähemalt minu jaoks müstika
Mitte kuidagi ei õnnestu kokkujooksu paika saada. Kevadel kui talvekad ära oli närinud, siis panin kõik uued rooliotsad, uue roolivarda, ühe uue kondi ja käisin sillastendis. Arvasin et kõik maru hea, aga kus sa sellega mingi paari kuuga said nüüd ühed suvekad otsa, otseselt küll servasid ei kulutanud aga paarist kohast tõmbas traadid välja. Võis olla ka niru rehv ja sai natuke lötsa rehviga ka sõidetud, aga see selleks. Nüüd panin täna jälle sellised korralikumad alla ja tulin linnast maale mingi 20km.i nii et rehvid koguaeg vilisesid all :D Kodus oli juba silmaga näha et kokkujooks vääääga mööda. Sai siis ehitatud üks varda taoline asi, et sellega ise kodus paika sättida enamvähem. Natuke kruttimist ja tundiski maru hää, jätsime tsipa kokkujooksu ka. Käsinin tegin proovitiiru- oli räme lahkujooks. uuesti kruttima... Siis aga avastasime et kui panna varras vastu rehvi ja rattast tõmmata, siis tekibki lahku jooks. Kui ratast sissepoole lükata läheb jälle paika tagasi. Ehk siis kuidagi kuskilt miski loksub. Aga mis see olla võib, ei tea??? Olgu siis öeldud veel et rooliotsad kõik ja roolivarras vahetatud mingi 1,5-2 kuud tagasi ja seal lokse ei olnud.

Mida veel kontrollida, uurida?
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas opelist »

Õõtsapuksid ilmselt oma aja ära elanud. Imelik, et stend sellise silla üldse teha võttis.
siim1314
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas siim1314 »

On sellised asjad ise vahetatavad ka? Normaalsed võtmed ja kuvalda on olemas... :D Pressi aga mitte.
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas opelist »

Mina olen kasutanud suuri kruustange, kuvaldat ja puksist pisut peenamat torujuppi. Töökoda ei tohiks nende vahetuse eest samuti meeletult palju raha küsida, õigete tööriistadega lihtne töö.
Veel juttu siin teemas.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas arska »

v6iks vaadata et ehk on ka pendelhoova puks oma aja ära elanud,seegi annab oma hea l6tku!
Image
siim1314
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas siim1314 »

arska kirjutas:v6iks vaadata et ehk on ka pendelhoova puks oma aja ära elanud,seegi annab oma hea l6tku!
Pendelhoob ja roolivarras on kaks eri asja?


Ja veel, kas nendel puksidel käivad siis nooled sissepoole v väljapoole?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas Tim »

siim1314 kirjutas:Ja veel, kas nendel puksidel käivad siis nooled sissepoole v väljapoole?
Opelisti pandud temas ju sellest natuke juttu või kasuta otsingut.Muidugi on ka varjant et paned need puksid nõnda paika nagu eelmised olid.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas opelist »

siim1314 kirjutas:Pendelhoob ja roolivarras on kaks eri asja?
Keskmine roolivarras kinnitub vasakult roolikarbi ja paremalt pendelhoova külge.
siim1314
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas siim1314 »

Tim kirjutas:
siim1314 kirjutas:Ja veel, kas nendel puksidel käivad siis nooled sissepoole v väljapoole?
Opelisti pandud temas ju sellest natuke juttu või kasuta otsingut.Muidugi on ka varjant et paned need puksid nõnda paika nagu eelmised olid.
Seal nii palju ju ainult et opelist mälu järgi ütleb et nooled sissepoole, soovisin lihtsalt kinnitust sellele.... Üheski muus teemas sellest juttu ei leidnud, vähemalt veermiku alagrupi all, ka arhiivist mitte. Aga eks ma uurin neid vanu ka

Ja veel, järgmine kord kui vaja neid vahetada hakkan ma ikka sügavalt mõtlema kas tasub ise jebida v mitte, kui pressi ei ole. Kruustangid suutsin endal igatahes puru keerata...
siim1314
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas siim1314 »

Jälle probleem...
Nimelt ostsin uued puksid reedel ära, aga see tagumine (ehk siis väiksem puks) on suurem kui minu vana oli. See mis ostsin selle väline läbimõõt oli kuskil 49mm minu vanal aga 46mm. Nii palju kui ladu24 ja sellised kohad mle neid pukside mõõte näitavad siis ei suuda kuskilt omegale sellist leida. Oskab keegi arvata mis teema on, või mis masina oma sinna siis sobiks?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas Tim »

Mina ka ei näinud mõtet kodus seda tööd ette võtta,kuigi püüan niipalju kui võimalik ise oma auto kallal ära teha.Tuttav remondimees tegi tööjuures pressiga asja korda.See töö oli muidugi nö.kunde korras ja töö ajaks läks 1h kirja :lol: Tegelikult oli miski 1,5h ja sõtisin töökojast välja.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas opelist »

siim1314 kirjutas:See mis ostsin selle väline läbimõõt oli kuskil 49mm minu vanal aga 46mm.
Tuli puks ikka koos välimise võruga välja?
siim1314
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müstika kokku jooksu reguleerimisel

Postitus Postitas siim1314 »

opelist kirjutas:
siim1314 kirjutas:See mis ostsin selle väline läbimõõt oli kuskil 49mm minu vanal aga 46mm.
Tuli puks ikka koos välimise võruga välja?
Täpselt nii nagu pidi tulema...

Mõlemal õõtshooval võtsin need välja ja ühesugused on
Vasta