K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Kõik seonduv velgede rehfide ja silla tetailidega
wari
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas wari »

Hakkas armatuuris põlema "Bremsbelag", samal ajal hakkas tunduma et pidurdus on natuke ebaühtlane (jõnksutav).

Plaanis osta uued klotsid ja lasta tuttava töökojas alla panna. aga millised klotsid peaksin täpsemalt ostma?
http://www.ladu24.ee/et/ladu1/2969/12,481" onclick="window.open(this.href);return false;

1 - ladu24 lehel on näiteks kahed Ferodo eesmised klotsid minu omegale pakutud?! millised on õiged?

2 - kas peaksin paigalduskomplektid ja andurid ka ostma, aga millised andurid? (näiteks eelneval lehel on kaks valikut anduritele ja hinnavahe on mitmekordne, aga millised õiged on?)

kui keegi teab vastuseid, või mõnda teist soovitavalt onlain poodi kust sisseoste teha siis olen tänulik. :wink:
sim
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas sim »

wari kirjutas:Hakkas armatuuris põlema "Bremsbelag", samal ajal hakkas tunduma et pidurdus on natuke ebaühtlane (jõnksutav).

Plaanis osta uued klotsid ja lasta tuttava töökojas alla panna. aga millised klotsid peaksin täpsemalt ostma?
http://www.ladu24.ee/et/ladu1/2969/12,481" onclick="window.open(this.href);return false;

1 - ladu24 lehel on näiteks kahed Ferodo eesmised klotsid minu omegale pakutud?! millised on õiged?

2 - kas peaksin paigalduskomplektid ja andurid ka ostma, aga millised andurid? (näiteks eelneval lehel on kaks valikut anduritele ja hinnavahe on mitmekordne, aga millised õiged on?)

kui keegi teab vastuseid, või mõnda teist soovitavalt onlain poodi kust sisseoste teha siis olen tänulik. :wink:

kui pidurdades pedaal väriseb siis tuleb kettad ka vahetada st kettas/kettad on kõverad/pragudega
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas Q-tok »

klotsi vahetus ju pole nii keeruline,et seda peaks teeninduses tegema .kuid ma soovitan sulle kadaka teel asuvat AutoSpetsialis ti,kust kuukene tagasi ostsin ka omale,hinnad on head,teenindus sõbralik ja müüja aitab täpselt leida sulle sobivad klotsid.Andureid tuleb vahetada igal klotsi vahetusel!
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas fallschirmjager »

misasi see paigalduskomplekt on? ja kas andurit raske ise vahetada esimestel klotsidel.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Kõigepealt alusta sellest, kas vanad klotsid on yhtlaselt kulunud.
Piduriklotside vahetamisel-kasuta uute soetamisel vin koodi.
Kuna opelitel on erinevad pidurisüsteemid.
Seda saad teada ka sadulate pealt.

Kas on ATE, Lucase jne süsteem

Tagumised:
Eriti tähelepanelik ole piduri paigalduskomplektiga nn mida netis pakutakse, sest need liugtapid EI SOBI!
Need on eri pikkusega.Ja peab veenduma, et õiged saaks.

Muidu on küllaltki lihtne vahetada neid.
Ja kui süveneda viitsid siis märkad, et pakutavad pidurikettad on juba eri paksusega jne.
Andureid on suht lihtne vahetada.Peaasi, et autopoolset kontaktpistikut ära ei lõhu(isane).Isase küljes on "stoppernagad" Ettevaatlikult lahti võtta see.
wari
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas wari »

aitäh vastuste eest,

praeguse seisuga siis netist juppe tellida ei riski, lähen kuhugi poodi kohale.

pole eluski pidureid lahti võtnud ja tundub et käsipiduri juppide vahetamisega on teeninduses mõned kuusnurk poldid "üle" keeratud, viin samasse kohta tagasi - siis peavad nemad nende poltide lahtitegemisega jebima (kuluva aja eest pean ilmselt siiski mina maksma :) )
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Võib tellida ikka aga küsi toote kohta lisainformatsiooni.

Ja veendu pidurite yhtlases kulumises ennem, pean silmas 1 sadula omavaheliste poolte omavahelist kulumist.
urki79
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas urki79 »

Lihtsalt tahan ära märkida, et ostes omega b oli eelmine omanik vahetanud, lasknud vahetada esimesed kettad ja klotsid. Millepeale üks liugtapp oli kinni jäänud, kui keevitusega. Ma ei tea, palju sellega sõideti, kuid mina olin sunnitud uuesti klotsid vahetama ja liugtapi korda tegema. Klotside kulumine ühest otsast teise- vahega 3-4 mm erinevust.
olzz
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 15 Jaan 2006 17:22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas olzz »

Kui tahad auto tehaselähedast pidurduseffektiivsust siis:
Ferodo klots.
Brembo ketas.

Proovitud ja töötab.

Soovitan Keisei Racingut, sealt saad mõistliku hinnaga varuosad.
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas y2k87 »

Endal läheb kevadel alla kas valeo või boschi klotsid. Kettad(lpr,QH, allied nippon, jne) arvatavasti tavalised, kuna pole siiani vahet teinud zimmermanni vms ja tavaketta vahel(tavasõidul, mitte raja peal).
Ferodol on klotse tavakasutusse kolme sorti, niiet tasub seda ka jälgida.
wari
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Piduriklotside ostmine/vahetamine

Postitus Postitas wari »

tänud vastuste eest!
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

Piduriklotsid

Postitus Postitas tanellenat »

Millised piduriklotsid oleks hea 2.5tdi omegale alla sobitada. võiks jääda kuskil kuni 700.- juurde
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Piduriklotsid

Postitus Postitas y2k87 »

Enda viimane kogemus on bosch-i klotsidega. Ja praeguse seisuga tahaks nad põlema panna, vilisevad hullemini kui vanad klotsid. Sõidan veel 1000km ära kui vait ei jää lähevad pakamäele ja ferodo alla. Ferodoga ei ole siiani probleeme olnud.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Piduriklotsid

Postitus Postitas mardus72 »

Sai ka omale ette uued klotsid pandud Ferodo omad,hetkel olen rahul ei vilise,pidur rakendub ühtlaselt ja hästi.Hinnaklass 350+
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
PoissRaisk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Piduriklotsid

Postitus Postitas PoissRaisk »

y2k87 kirjutas:Enda viimane kogemus on bosch-i klotsidega. Ja praeguse seisuga tahaks nad põlema panna, vilisevad hullemini kui vanad klotsid. Sõidan veel 1000km ära kui vait ei jää lähevad pakamäele ja ferodo alla. Ferodoga ei ole siiani probleeme olnud.
Sa võid proovida klotsidele tuulutus ava sisse lõikamist. Vahel aitab see.
Vasta