Opel Omega Caravan 2.5TD NOTatm - M2x

Klubi külastajate autod. Nendest pildid ja info.
Vasta
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas M2x »

Nagu lähemad tuttavad mind juba teavad- "Mees, kes ostis omale automaadi, et käike lihtsam lapata oleks".
Mõistus sai juba täitsa otsa, sai siis Kuno Talimaa käest natuke mõistust juure küsida. Tema arvamus oli, et solenoid on küll viimane asi, mis selles kompotis saba peaks andma, eks ikka juhtmestiku või juhtploki viga ole. No ma ei tea, juhtmestikku olen ma vist viis korda küll kontrollinud eri otste pealt, ainuke kontrollimata jupp on armatuuri alune, ajusse minev kimp, aga no come on- seal ikka lühist ei tohiks olla... Maal käies sain naabri garaaži kanali peale- kasti pistikud olid natuke õlisemad minu maitse jaoks, kui oleks võinud, aga peale puhastamist mingit muutust polnud. Täna sain MartinK käest teise aju, mingit muutust. Nüüd mul on kaks aju, null mõistust ja jätkuvalt loll kast. Ilmselt varun kastiõli ja mõni õhtu töö juurest lähen estakaadile ja löön põhjaaluse lahti, mingi juhtmejupp peaks kastis sees ka veel üle vaatama ja solenoidid laiali tõmbama, vaatama mis karul kõhus on. Tööl on õnneks 20 litrsune Brake Cleaneri kanku ja õliprits käepärast võtta.
Siitmaalt küsimusi laiale ringile- kui peaks tarvis olema uut solenoidi- kust leida? Mõni varuosapood taipab kuskilt tellida või peaks otsima kuskilt mõne mehaaniliselt kottis kasti, et sealt maha krudida?
Teiseks- hõbenooles topiti rõõmsasti Dexron VI kasti, väidetavalt ei peaks sinna enam Dexron III'e peale kallama? Kui III on minu lemmikkohas Erimellis lausa lahtiselt müügis, siis VI'ga on vähe keerulisem, kust seda mõistliku hinnaga leida?
Tegelikult peaks enne veel elektriosa üle kontrollima, kasvõi põlveotsa meetodil pika juhtmejupi ja multimeetri abil juhtmeotsad läbi helistama, aga neid va elektriskeeme on nadi leida, mis juhe kuhu jookseb, mida kontrollida ja kuidas mõõta, on minu jaoks veel natuke hämar maa... Eks ma vaikselt täiendan ja googeldan ennast, varsti olen ilmselt elektrik valmis kah..

Positiivsemast küljest, lammutasin kõrvalistuja esimese ukse laiali, kuna uksepiiraja raksus võimsalt. Korraks tuli mõte see üldse minema visata sealt, kuna juhi pool on piidapoolne kinnitus.. ehm.. veidike irdunud auto küljest.. et nagu väga ei häiri, kui teda seal pole. Võtsin ta juba maha ära ja siis vaatasin, et ega midagi hullu pole, puhastasin korralikult ära, uputasin korra käepärast olevasse saeketiõlisse kõik liikuvad osad ja toppisin ukse sisse tagasi. Vaikus majas. Vähemalt midagi head.

Väike projekt on salong LED'i peale üle viia, katsetan esimeste T10'ga spidos. Ideaalne ei ole, see et valgus pole päris ühtlane, ei häirigi üldse, silma riivab pigem rohekaks muutunud valgus. Ilmselt on kellade taga mingi kollakas värvikihi moodi asi? Peab midagi ümber katsetama sellega.. Laevalguses on igatahes ideaalne, jama on ainult see, et nn "automaatvalgustuse" funktsioon ei toimi. Uksed lahti tehes peaks ju laes midagi põlema minema? Või ei? Igatahes esimestesse pesadesse voolu ei tule ei nii- ega naapidi.
Kas keegi teab, mis pirnitüüp käib päikesesirmi peegli kõrvale? 36mmX6mm pirn on, aga sama suurt LED vastet ei õnnestunud leida, standard on 36x12. Õnnestus leida "smokey" stiilis 36x8mm LED, tellisin need, katsetan ära kas mahuvad. Samuti tuli peotäis 8.5d pirne tellimusse, eks kuu aja pärast jõuavad meite maile ilmselt...

Ahjaa, ükspäev otsustas pumbakaas oma elu elama hakata ja iseenesest peale nihkuda. Soe tühikulu läks kuskile 0.4l/h peale ära. Tööriistade loomingulise kasutamise teel sain kaanepoldid lahti-kinni ja kaane 0.8 kanti tagasi toksitud ilma sisselaskekollet puutumata, seekord pingutasin natuke julgemalt kinni. Kui kasti ükskord käituma saab õpetatud, siis vaatab seda võimsuse värki veel..

Kinnituse leidis nüüd ka see, et all on AR35 kast, külje peal pirkal ilutseb kenasti. Ega Tomzz või keegi ei oska kommenteerida, kust see sinna saanud on? Väidetavalt leiab seda ju ainult X30XE ka Y32SE pealt? Mitte et mul selle üle hea meel ei oleks :P, lihtsalt üle keskmise tore üllatus.
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Rax »

Ma ei tea kas mu vana kast on raudpatsil alles, aga seal oli küll uusi juppe külge pandud. kast toimis muidu ilusti. välja arvatud tagurpidi.
56232754
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Tomzz »

see on 3,0 pealt :) eelmine kast oli hapu veits.
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2717
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Martin »

milles see hapusus seisnes? äkki sellel kastil nüüd sama viga?
Kontrolli õli taset kastil ka. opcom selle kohta vist midagi ei öelnud, äkki kasti tuulutus umbes vms. Nüüd õli vähe, ega ju hõbenool ka ei ütle, palju õli kastist välja võeti.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas M2x »

Ütlesid küll niipalju, et enne oli õli vähe. Mainisid veel, et õlipunn ei pidavat hästi pidama- lappisid ära aga mainisid, et tasub silmad lahti hoida punaste loigukeste suhtes. Siiani pole kusagil märganud. Kontrollin õli ära lähiajal, aga natuke kahtlen, et selles asi. Enne hooldust oli ka õli vähe, esimeselt teisele läks kerge pauguga väiksel koormusel, aga avariisse ei visanud. Nüüd toimis tükk aega ideaalselt ja siis laksust hakkas jamama.
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas tanellenat »

Mait seriously kirjuta vähem :D ma ei jaksa lugeda lihtsalt
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Tomzz »

Martink91 kirjutas:milles see hapusus seisnes? äkki sellel kastil nüüd sama viga?
Kontrolli õli taset kastil ka. opcom selle kohta vist midagi ei öelnud, äkki kasti tuulutus umbes vms. Nüüd õli vähe, ega ju hõbenool ka ei ütle, palju õli kastist välja võeti.
ausalt öelda ma ei mäleta :D neid autosid on ikka läbi käinud ja on teisi aju mida mäletada :)
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas raudpats0 »

Rax kirjutas:Ma ei tea kas mu vana kast on raudpatsil alles, aga seal oli küll uusi juppe külge pandud. kast toimis muidu ilusti. välja arvatud tagurpidi.
läinud too kast
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas raudpats0 »

M2x kirjutas: Täna aga viskas lõpuks üle naelakrõbin. Kuna ilmateade päris Alaskat enam ei luba, siis sai edevus tervest mõistusest lõpuks võitu.



Image

mul samasugused aez tootja 16 tollised all praegu. kevad-sügis jalanõud autole :lol:
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
M2x
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Apr 2013 12:23
Auto: E39 530D
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas M2x »

Mul on 17 ja täitsa hästi istuvad suviseks alla :) peab aga uusi rehve hakkama vaatama, ei suuda ära otsustada laiust ainult, kas jääda 235 peale või panna 225
Mul juba sünnist saati bemmi süda sees...
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Jürts »

225 nõksa ökomad ja veeretakistus väiksem ehk imevähe parem tõmps.A pane 225/50,muidu 225/45 paneb spido korralikult villast.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas raudpats0 »

Jürts kirjutas:225 nõksa ökomad ja veeretakistus väiksem ehk imevähe parem tõmps.A pane 225/50,muidu 225/45 paneb spido korralikult villast.
mul roheline hammustas suverehviga rohkem kütet kui talvistega.
225/45 r17 vs225/50 r16
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Jospa »

M2x kirjutas:Mul on 17 ja täitsa hästi istuvad suviseks alla :) peab aga uusi rehve hakkama vaatama, ei suuda ära otsustada laiust ainult, kas jääda 235 peale või panna 225
Ma ei kurda 235, pigem 225 viskas augus rööpas rohkem. Naljaks et just laiema rehviga kadus see anomaalia ära. Velje laius 7.5
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2717
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Martin »

Jürts kirjutas:225 nõksa ökomad ja veeretakistus väiksem ehk imevähe parem tõmps.A pane 225/50,muidu 225/45 paneb spido korralikult villast.
Tegelikult ei ole veeretakistus rehvi laiusega seoses. Väga olulist rolli mängib materjali kõvadus. Rongi ratas veereb näiteks väga hästi, samas kumm paindub läbi ja mida pehmem, seda rohkem paindub. Okei, rongi ratas on küll kitsas tegelikult, aga tonnaaš on see eest kordades suurem. Ühe vaguni täismass oli vist 80tonni, see teeb 10tonni ühe ratta kohta ja veereb nagu kuullaager. No ja kui me sõidaks autodel teras ratastega ringi, siis kolin ja pidurdusmaa oleks meeletud.
See selleks, aga kindlasti mängib kütusekulus rolli rehvi esiplaani pindala, ehk siis see osa mis maa ja auto põhja ning rehvi laiuse vahele moodustab selle piltlikult öeldes ristküliku.
Autot madalamaks lastes võidab kindlasti kütusekulus, aga rehvi laiemaks venitades hakkab pindala jälle suurenema.

Minul läks tagumine rattalaager laia rehviga vaiksemaks. Vahetus oli niiehknaa plaanis.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega Caravan 2.5TD atm - M2x

Postitus Postitas Jürts »

tanellenat kirjutas:Mait seriously kirjuta vähem :D ma ei jaksa lugeda lihtsalt
+1 :mrgreen:
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Vasta