Opel Calibra V6- Andreas0110

Klubi külastajate autod. Nendest pildid ja info.
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

Sain siis 2 nädalat tagasi rõõmsalt Opeli omanikuks taas.

Tegemist siis Calibraga, millel 2.5 V6 125Kw mootor manuaalkastiga aastast 1994.

Varustuseks on:
*Elektrilised aknatõstukid ja katuseluuk
*Istmete soendused
*Elektriliselt reguleeritavad peeglid
*ABS ja TC
*Valgustusega peeglid päikesesirmides ja tagumine toonklaasi ring
*Kesklukk signa ja kahepoolse puldiga
*Kompuuter
*Mittetöötav konditsioneer (toru katki)

Minekut on piisavalt.
Jama muidugi see, et valerattavedu.

Üle aasta tagasi värviti ta lillast Mazda pärlmutter siniseks- eelmine omanik palju vaeva näinud ta kallal.

Calipsi kallal nädalaga tehtud nii mõndagi juba.
Põhi muidu tip-top korras, aga tüüpiline on opelil see, et tagumine raam millele vedru toetab kipub läbi roostetama ja auto saab jõhkra madalduse omale, nii ka minu omaga juhtus kohe ja no ega midagi- sai sinna uus piisavalt paks plekk keevitatud ja väga vägev jäi.

Esisillas tugilaagritega oli veidi probleeme (tegelikult vanad läbi ei olnudki). Sai need uued ostetud ja siis katsusin ära vahetada- parempoolne süsteem hakkas kerge vaevaga toimima kohe, aga vasakuga oli nii, et püstak oli juba eelnevalt vist vales järjekorras kokku laotud uuesti ja no keerates vedas koguaeg tugipatju kaasa ja kolises ja ragsises, et sain seda püstakut kolm korda uuesti maha võtta, kusjuures pidurivoolikud käisid lahti kõik ja ühe korra juhtus vähe kehvasti tagasi ja pidurivedelik jooksis ööga maha kõik :D
Leidsin netist joonise kuidas oleks õige kokku laduda ja nii ka tegin ja praegu veel toimib.

Esimeste õõtshoova pukside vahetus sai ka tehtud ja ei läinud eriti libedalt see. Taaskord parempoolne muretult, aga vasakpoolsel ei saanud tagumise puksi polti lahti, sest mutter käis ringi raami sees ja tee mis, tahad aga võtit ei kuskilt mutrile kaela ei saanud, sest sellele pääses ligi ainult ühest august kust võti napilt sisse mahtus, vb oleks saanud pealtpool padruni ka pika saba otsa, aga no siis poelks mutrit ikka kinni keevitada saanud. Appi tõttas sõber relakas, sai siis polt koos puksiga pooleks lastud ja õõtsa sain kätte vähemalt ja edasi võtsin sillatala lahti kõik, et pääseda relakaga ligi põhjale, lõikasin tüki välja, kuhu mutter kinnituma oleks pidanud ja siis keevitasin ilusti sinna mutri kinni ja tüki põhja külge ilusti kinni jälle ning sild mõõdulindiga paika ja nii lihtsalt saigi puksid vahetatud :D

Parempoolse veovõlli sisemine kaitsekumm oli vähe vigane, et Autoapteegist uut tellides imestas müüa ise kahh, et uus maksab 2.6€ kui keskmine hind jääb kuskile 8€ kanti :D Aga no sellel polnud uut määret kaasas ja klambreid ka mitte, aga need muidugi tööjuurest leidsin. VAhetus läks igas mõttes libedalt.

Sain ükspäev kompuutri ka, mis pärineb 2.0 mootoriga isendi pealt ja panin siis täna külge selle ja kui see ka reaalne kütusekulu oleks, mida ta näitab siis ma ei tea kohe kus ära sõidaks, igatahes maanteel ühtlaselt 110´ga sõites näitas hetkekuluks 2.5L/100Km kohta ja gaasi pressides vist mingi 11-15 sajale :D
Aga no vähemalt on kompuuter olemas.

Mingi aeg oli vasakusse esimesse nurka sisse tagurdatud ja selle tagajärjel vigastus tule alumine kronsa, tiiva ja kapoti nurk ja stangel kriimud peal. Plekist osad tegin korda, plastikuni pole veel jõudnud.

Nüüd mõnus kolinavabalt sõita, vb peaks Remuse püti millegi vaiksema vastu vahetama või mingi suurema resonaatori vahele panema.. tekib probleeme Rapla vahel sõites muidu varsti äkki.

A ja siis makk tuleb ka muidugi ägedam panna, vedelemas see JVC 2Din makk, et see jumala vägev sinna, iseenesest ilma suurema lõhkumiseta mahuks ära juba, aga siis õlirõhu ja pinge näidik rändavad koha võrra allapoole ja sealt viskan sigarisüütaja minema ja prügikasti ka ja no vaatab mis edasi saab- momendil armatuur laiali ja mingi USB´ga Mysteri makk ripub seal pm :D


Pikale jutule ilmekuse lisamiseks pilte ka:
Pilt
Kevadine aeg ja sopp möllab teepeal aga padjad on põhilised siiski :D
Pilt
Pilt
Inglisilm:
Pilt
Poolraami vigastus:
Pilt
Keevitatud:
Pilt
Nii ta jäi:
Pilt
Tugilaagrite vahetus:
Pilt
Mutri koht siis:
Pilt
Pilt
Tagasi keevitatud:
Pilt
Viimati muutis Andreas0110, 14 Aug 2011 22:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas mardus72 »

Tore,aga miks sa teema valesse kohta postitasid.Tõstsin ringi
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

Tänud et õigesse kohta tõstsid, tegin meelega vaba teema alla, sest tegu ei ole omegaga.
Enne sai ka väike läbirääkimine tehtud.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas arska »

selle auto elu keerd käike olen ennemgi jälginud,eelmine omanik kunagi tegi kah sellele kerele p6hjaliku töö,aga edu ehitamisel! :wink:
Image
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

arska kirjutas:selle auto elu keerd käike olen ennemgi jälginud,eelmine omanik kunagi tegi kah sellele kerele p6hjaliku töö,aga edu ehitamisel! :wink:
On tõesti.
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

Täna siis tõin suvekad autole... 195/60/ R15 - keegi võiks anda 16" veljed siis kohe suverehv olemas neile :D
Sai tehtud kompuutri jaoks lülitid veel, õnneks see süsteem oli imelihtne, et ilma mõtlemist alustamata oli juba valmis :D See robustne lahendus on seni kuni originaalnupusüsteemi leian või parema koha neile mõtlen.

Tekkis idee, et viin jalgratta ka Raplasse ja viskasin selle lihtalt pagassi kaugelt (eelnevalt muidugi tagumised seljatoed alla lastud), ilma et midagi lahti monteerinud oleks- omega pagassi nii ei mahtunud, luukpära eelis sedaani ees :D

Suht kena mootoriruum:
Pilt
Armatuuri hetkeseis:
Pilt
Kompuutri nupud:
Pilt
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas vivaldi »

Mis poldi valem su autol on muidu? Ühed oleks mul sulle müüa kui poldivalem on 5x110.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Jyrka »

V6 Calil on 5x110 8)
Väga kena Cali, mulle meeldib!
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas vivaldi »

Sel juhul on minu postkast avatud, et edasi arutada Andreasega seda velje teemat.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

vivaldi kirjutas:Sel juhul on minu postkast avatud, et edasi arutada Andreasega seda velje teemat.
Sa pakud neid alueti vms velgi?
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas vivaldi »

Jah.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

vivaldi kirjutas:Jah.
Sa tahad nii palju raha saada nende eest :D
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas vivaldi »

No nii palju ma ka ei taha. 250€ kõigest.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas Andreas0110 »

vivaldi kirjutas:No nii palju ma ka ei taha. 250€ kõigest.
Tglt tõesti on need imetlusväärsed veljed... a ma praegu ei raatsi seda summat välja käia nende eest.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Opel Calibra V6- Andreas0110

Postitus Postitas mardus72 »

Andreas0110 kirjutas:Täna siis tõin suvekad autole... 195/60/ R15 - keegi võiks anda 16" veljed siis kohe suverehv olemas neile :D
15" rehvid ja 16" veljed :shock: :lol:
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Vasta