Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
Kasutaja avatar
Raivz
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Okt 2012 23:32
Auto: Astra G Coupe
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Raivz »

Mnt vastas

Tänan Teid kirja eest. Vajalikud dokumendid sõiduki registreerimiseks on müügileping ja Soome registreerimistunnistuse osa 1 ja osa 2. Juhul kui osa 2 on puudu siis sõiduki esitamisel Maanteeameti büroos saadetakse Soome päring dokumentatsiooni osas, päringu menetlemine võtab aega kuni 30 päeva.
Astra G Coupe Bertone '00
Rekord E2 '86 (igipõline projekt)
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2718
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

Teemaks polypuksid. Kust kõige mõistlikum tellida oleks? On ehk mõni koht eestis, kust saab kiirelt kätte? Või on ehk keegi, kes on nõus ise trepingis vähemalt suured puksid valmis treima?
materjali saaks näiteks siit http://www.kumex.ee/toostuslikud-plastid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Muidu on plaan tellida esialgu üks jooks tervele esisillale, ehk 6 puksi.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas tanellenat »

mina küsisin nt rallipood.ee
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Martink91 kirjutas:Teemaks polypuksid. Kust kõige mõistlikum tellida oleks? On ehk mõni koht eestis, kust saab kiirelt kätte? Või on ehk keegi, kes on nõus ise trepingis vähemalt suured puksid valmis treima?
materjali saaks näiteks siit http://www.kumex.ee/toostuslikud-plastid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Muidu on plaan tellida esialgu üks jooks tervele esisillale, ehk 6 puksi.
Sulle ahvile ma soovitaks muidu ämbri täis kuivanud jollereid silla.detailide otsa aga seekord - rallipood
ee . Muudab kohati auto teravamaks silla liigendite poolest, kestavad ka kauem
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2718
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

kivivill läks nõnda hinge?
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Martink91 kirjutas:kivivill läks nõnda hinge?
Ei, pigem olen aru saanud et sa oled lihtsalt selle klubi "kukk" kellele ütled eesti keeles et ära läbusta minu teemat kuid ikka arusaamisega on probleeme.
Suvepäevadel ootab sind vähemalt 1l värvi. Tooni ja suurema koguse võid ise valida. Miks nii? Sest see on ainukene ja viimane võimalus kuidas sinusugne saab aru et et igale vennale ei tasu varba peale kuseda kui on midagi palutud. Võta oma munad pihku, ole mees ja kannata ära. Suvepäevad 2017 vea oma lülisammas kohale.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
tanellenat
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 05 Mär 2010 20:45
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas tanellenat »

Jospa kirjutas:
Martink91 kirjutas:kivivill läks nõnda hinge?
Ei, pigem olen aru saanud et sa oled lihtsalt selle klubi "kukk" kellele ütled eesti keeles et ära läbusta minu teemat kuid ikka arusaamisega on probleeme.
Suvepäevadel ootab sind vähemalt 1l värvi. Tooni ja suurema koguse võid ise valida. Miks nii? Sest see on ainukene ja viimane võimalus kuidas sinusugne saab aru et et igale vennale ei tasu varba peale kuseda kui on midagi palutud. Võta oma munad pihku, ole mees ja kannata ära. Suvepäevad 2017 vea oma lülisammas kohale.
paistab et ma pole ainuke kes nii aru saanud.. Muidu näost näkku oli vapsjee nice vana :D aga siin on kuidagi alati ärplemist, targutamist ja hüppamist :D
Maitseained SINU lauale-tsekka linki ja vali oma lemmikud
http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=49&t=14101
Kasutaja avatar
Taavi00
Huviline
Postitusi: 160
Liitunud: 25 Mär 2015 20:18
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Taavi00 »

Pilt
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Taavi00 kirjutas:Pilt
Like :D
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2718
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

Jospa kirjutas:Suvepäevadel ootab sind vähemalt 1l värvi.
koodi järgi z157 siis palun. Aga kahjuks suvepäevadele ei jõua. Olen seda juba antud ievendi esimesel lehel kirjutanud.

Anna andeks et RISUSTAN sinu teemat asjakohaste küsimustega ning üritasin ümber lükata arvamust, et hoiame kuuma kinni ja siis ei tõuse mootori temp piisavalt kõrgele. Vahet pole, et külmkapp on ainult pahempidi. Noh ütleme nii siis, et kui foolium pannakse ikka selleks, et näiteks kuuma kollektori juures olevad kaablid torud mis iganes ei absorbeeriks välist soojust (teinekord isegi selleks, et antud detailid sulama ei läheks), siis kõike muud sellega kattes ei hoia sa olematut välis kuumust eemale, vaid raskendad hoopis olemasoleva eraldumist. Sinu fooliumi trall on väga sarnane laialt tuntud turbo kuumkoja ja v.l. kollektori mähkimisele. Ainult et siin on konkreetne soov, et kollektor hoiaks endas võimalikult palju kuumust, et gaasid oleksid võimalikult ebatihendad (teatavasti valdava ainete molaarmaht on temperatuuri tõusmisega suurem), ehk siis turbost käiks kuupmeetrites/h rohkem kogust läbi sama molaar massi juures.

Jah sinu manzeli boxi juures on fooliumiga mängimine väga mõistlik, sest boxi läbib külm õhk, kui nüüd väline keha soojendaks boxi siis ka boxis olev õhk hakkaks soojenema ning seetõttu kompresseeritaks seda mootorisse vähem, kuid ülejäänud- kasvõi mootori juhtmetele on see asi pigem nuhtluseks. Erinevus tuleb siis sisse muidugi, kui juhe läheb näiteks kuumast alast mööda. Siis just selle kuuma ala piirkond tuleks ära mähkida.

Ma ei viitsi hakkata tegema mingeid skeeme ja värke
Pilt
Sarnane foto oleks sul vajalik, ennem kui möllama hakkad. Minu teada viimasel CAT telefonil vist oli isegi termofoto võimalus olemas. Kui kellegil sinu tutvusringkonnas selline asi olemas, siis ei tohiks foto probleem olla.
Aga kuna ma mootori juhtmestiku kohta sarnast fotot ei leidnud siis kirjutan tekstina. Piibu juhe on sul mootoris sees, aju vist selle peal või siis kuskil seal torpeedo pleki pool olenevalt aastast. Piip kuumeneb (ümbritseva plokikaane tõttu) ja kannab sooja edasi, kannab niikaua kuni väljub mootorist, siis hakkab juhe jahtuma väliskeskonna mõjul (delta t). Iga cm jahtub aina rohkem kuna isolatsioon ei ole tegelikult just kõige parem soojusjuht. Kui sa nüüd selle juhtme fooliumisse pakid, siis raskendub temperatuuri eraldumine ning soojenemine kandub kaugemale niikaua kuni leiab väljapääsu või "delta t" on null...

Jah fooiumil on lisaks peegeldamis võimalusele veel üks hea omadus- ta juhib hästi soojust(nagu enamik metalle), ehk siis TIHEDAS kokkupuutes pinnaga omastab pinnalt soojuse ning võtab endale. KUID see jahtub ainult siis kui on midagi mis jahutaks. Antud juhul peaks seda tegema õhk mis ümbritseb siis fooliumit. Kuna õhu(kui külmema materjali) soojustjuhtivad omadused on need mis määravad ära pinna jahtumis võimsuse, siis pole oluline milline pind on esiagselt kuum- kas see on metallpind(foolium) või kummeeritud piibujuhe.

Ja nüüd villast või mis iganes muust sarnase põhimõttega materjalist/ainest. Villa kasutatakse soojustusmaterjalina, kuna a)-on kehva soojusjuht b)- sisaldab palju kehva soojusjuhtimisega õhku mis on kapseldatud(makroflex/penoplast) või materjalis liikumine on piiratud (kivivill, fiboplok). Kui sa nüüd tõmbad villa kihi piibu juhtme ja fooliumi vahele, raskendad sa veel rohkem soojusülekannet juhtme ning fooliumi vahele ning piibu alguses olev soojus kandub sul teoreetiliselt lõpuni muutumatult. Jah manzeli boxile oleks see vill või mis iganes "magamiskoti materjal" nagu isegi postitiivse omadusega, sest nagu ütlesin väline mootori IR temperatuur ei saaks ligi sellele mis on sees külm.

Ehk siis ära võta minu kriitikat kuke hüppamisena, ma üritasin esialgu viisakalt selgeks teha kuivõrd mõttetu ja ajaraiskav selline tohutu mähkimine on, lihtsalt mingi hetk loobusin kuna oli näha et kasu sest eriti pole ja ega ma tollhetkel sellist pikka teksti küll kirjutada ei viitsinud.

teksti lõpetuseks leidsin just veel ühe foto, mis üsna hästi tegelikult näitab ära kuidas praktikas soojus mööda juhet/toru soojusallikast väljaspoole levib ja kuidas toimub selle jahtumine mille tegevust sina raskendad.
http://www.testoon.com/images_produit/2 ... 0x3000.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Rax »

Mis Erki dislaga juhtus et lukus?
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Kle Martink, ainukene asi mis mul seal on fooliumitatud ja ümber mähitatud on sisselase, troll! Kuna sissetulev ähk on jahe ning kapoti all olev kuumus ei pääseks nii "mugavalt" sisselaske torustiku soojendama siisnon lisatud lisa isolatsioon. Fooliumi eesmärk on peegeldada soojust eemale, mis tavalisel sisselaskel on täiesti puudulik ning seda enam kui aastaid-aastaid kuuma käes peksa saanud silikoon torud ei hoia kuumust eemale, ma ei hakanud eraldi ostma kuldset kuumatõket. Tegin käepärastest vahenditest.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Teema ei olen kunagi olnud mootori temperatuuri maha langetamine vms, idu! Vaid et mootorist tulenev kuumus ei jõuaks sisselaskele. Ma pole elon väitnudki seda et mingi fooliumi kleepimisega saab.mootorintempi maha vmd. Sa oled ise lohakas olnud et pole lugenud mu varasemaid teemasid läbi. Sa omas tekstis targutad seda sama juttu mis minu jutu põhimõte oli. Kukk oled sa nüüd seda enamgj et sa ei lugenud minu teemat läbi, kukkusid mingit paroc villa pilte viskama. Ütlesin et ole mees võta maha aga noo nahhui ei.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Selle asemel et mu teksti lugeda selle kohta et mõõtsime sisselaske olevat õhku ilma isolatsioonita ja koos isolatsiooniga, ning mõõtsime veel nii et drosselklapil oli veel jahutusvedeliku toru bypassitud jne jne kukkusid sa lambist võtma teemat et minu fooliumi eesmärk on mootori temperatuuri jahutada.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Kukk mis kukk oled sa, poja.Mootoritempi vähendasin marginaalselt sellega et võtsin ära kojameeste juures oleva tihendi ning kapoti all oleva kuuma/sooja tõkke et foori all pääseks kuumem õhk suvel kiiremini minema. Ma ei oska sulle veel rohkem seletada seda, sest sa petuhh ei taha aru saada. Kuna sa kipud foorumis kohati mõtetult haukuma ilma et milegisse süvenedagi siis ma mõtlesingi et peaks sulle tegema visuaalselt selgeks kõige labasemal moel.
Mis puutub Erki pilli siis...las poiss ise räägib kui näete, mitte midagi katastroofilist
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Vasta