Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
riskikuller
Huviline
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Dets 2007 09:28
Auto: volvo xc90 - 2004
Asukoht: kohila vald - Aespa

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas riskikuller »

ragenor kirjutas:Mitte midagi ei pea puurima ega aretama. Mul olid opeli veljed passatil all. Ilusti saab kinni keerata.

nojah aga miks siis 5-st üks läheb ilusti teised lähevad raskelt. keeradki siis originaalidega kinni ja asi ongi valma. ei tahaks trummlis neid poldi keermeid sinna samusesse keerata, tundub et poldid lähevad väikese nurg alla sinna vw trummlisse.

aga eks tuleb vaadata mis saab.
Elu on karm ja sellega tuled siinses elus hakkama saada
Paadunud Kaitseväelane alates 1998a-st
55980492


www.veteran.ee
Kasutaja avatar
Taavi00
Huviline
Postitusi: 160
Liitunud: 25 Mär 2015 20:18
Asukoht: Pärnu
Has tänanud: 1 kord

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Taavi00 »

max kirjutas:
ragenor kirjutas:Mitte midagi ei pea puurima ega aretama. Mul olid opeli veljed passatil all. Ilusti saab kinni keerata.

nojah aga miks siis 5-st üks läheb ilusti teised lähevad raskelt. keeradki siis originaalidega kinni ja asi ongi valma. ei tahaks trummlis neid poldi keermeid sinna samusesse keerata, tundub et poldid lähevad väikese nurg alla sinna vw trummlisse.

aga eks tuleb vaadata mis saab.
Audi puhul igatahes on poldid suuremad kui opelil ja sellejaoks võiks pigem need poldiaugud freesiga õrnalt suuremaks teha sest muidu võib oht olla, et keerad keermed pepsi.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Faric kirjutas:
Tomzz kirjutas:Ma ei olen pealtvaataja rollis kui masuuti lendab :mrgreen:
Masuudis peitub jõud, bensiiniga pestakse pintsleid
Peitub jõud selle pärast et stokis on föön peal....bensukal ei.ole vaja abi et edasi käija :D
Lõputu teema aga jah diisel mootoril on jõudu rohkem, veab paremini laadungit. Siiski kuidagi üle puhutud asi. Reaalselt ei ole disalad väga populaarsed võistlemiseks. Pigem põllu peal adra lohistamiseks või mujal rasketööstuses. Ärge nüüd valesti aru saage minust, Le Manch 24h sõidus näitas Audi oma diisliga väga muljet avaldavaid näitajaid. Reaalselt on tutikas diisel auto kallim ja alles 0-300 000 km sõitmist hakkab disla ennast ära tasuma. Kuid ma ei näe diisel mootoris midagi erilist, kui ma tahaks ikka vingemat minekut jne siis ikka bensu motoga turbokas, 50/50 on minu suhtumine mõlemasse,
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
kuno666
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 22 Mär 2015 21:50
Asukoht: pärnu
Has tänanud: 2 korda
Been tänatud: 5 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas kuno666 »

Hakkab jälle see diisli ja bentsuka võrdlemine. Kui tahad ,et bentsukas normaalselt edasi käiks siis on vaja kas suurt litraasi või turbot. Igatahes mõlema puhul tekib suur kütusekulu. Diislil on turbo tehasest ,et tõsta mootori efektiivsust samas säilitada ka normaalne kütusekulu.
kuno666
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 22 Mär 2015 21:50
Asukoht: pärnu
Has tänanud: 2 korda
Been tänatud: 5 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas kuno666 »

Le Manch 24h oli Seat ka oma tdi mootoriga esimene ja kasutatakse ka mujal kiirenduses diisleid. Vaata mida tehakse ameerikas. Eestis on see asi lihtsalt nii ,et diisleid tehakse maha kuna sõber tegi bentsukast jubeda püssi ja tema vanaisa sõitis mingi vana diisliga mis oli kogu aeg katki ja remont oli kallis.
Inglismaal on ka noorte seas väga popid vw grupi diislid millest võetakse korralik jõud välja. Seal on vw polosi mis sõidavad oma tdi mootoriga 9.xx aegasi päris tore oleks ju sellise kõrval olla ja siis oma 3.0 bentsukaga ainult tahma lonti näha ja tagumisi tulesi.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Ma ei olegi väitnud et diisel kehv on, ma oma ise jeepi millel mersu disla peal ja ja väänet piisavalt et 2,3 tonni vedada ja samas kiirendus ei ole üldse teps mitte kehv. Ma lihtsalt olen arvamusel et diisel ei ole väga populaarne võistlustel ja masinates mis sõidavad näiteks rallit, formulat, nascaritn jne. See et sa dislaga väntsutad 400m sirg joon on oma ette klass. Ma ei pea vaatama ameerikasse, kuna sealsete rekade või kastikate võistlustega olen seal käijes küllaltki kursis. Oma ette nauditav vaatepilt :D.
3.0 vs rapsiõliga ja steroididega segatud Polo oleks sama hea võrdlus kui tänapäeva Telia kodulahendus ning 95 aasta Dial Up modem.
Mul ei tuleks selline asi mõttessegi kuna see on lihtsalt nii ilmselge, ma ei saa aru kuidas sul selline asi pähe tuligi :D

Edit: reaalset on tutikas disla salongist kallim ja alles 300 000 pealt tasub ära, vana müüt et diisel autoga ökonoomsems...kui me võrdleme samat masinat ainult üks bena ja teine disla. Pigem kasutatud disla. Kui minna võistlema siis ega väga ökonoomsust taga ei aja ju. Kui ma oleks ilge bena fänn siis ei oleks mul kodus autopark millest pooled oleksid dislad. See disla teema nii ülesse kruvitud lihtsalt et nagu maailma parim pill....ma võin tuua lõputuid näiteid kus disla on alt vedanud kui bensukas....ja ka vastupidi...mine vaata millega dragterid sõidavad, päris nali oleks sinna kõrvale sõita oma tahma londiga ja 1000Nm pe... alla ning näha tagatulesid...umbes nii kõlas sinu võrdlus.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3461
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 50 korda
Been tänatud: 68 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Rax »

max kirjutas:
ragenor kirjutas:Mitte midagi ei pea puurima ega aretama. Mul olid opeli veljed passatil all. Ilusti saab kinni keerata.

nojah aga miks siis 5-st üks läheb ilusti teised lähevad raskelt. keeradki siis originaalidega kinni ja asi ongi valma. ei tahaks trummlis neid poldi keermeid sinna samusesse keerata, tundub et poldid lähevad väikese nurg alla sinna vw trummlisse.

aga eks tuleb vaadata mis saab.
Ega nad nüüd nii väga raskelt ka ei lähe.
Mina panin volkari enda poltidega ja keermetega ei juhtunud mitte kui midagi. Pärast keerasin originaal velje veel tagasi ka, sest opeli omad olid ajutiselt seal. See 5x110-112 on nii väike erinevus.
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Lisan et Enne kui ma saan mingeid ähvardavaid ja sõimu kirju jne jne nagu eelmine kord oma pm-i siis jah ma tunnistan et disla on vastupidavam, tal on suurem kompressioon, ökom sõita jne AGA kõik sõltub masinast, alati ei ole nii et diisel on kõige über mootori süsteem mida alati kasutada igal poole. Mõni disla laguneb hullemini kui bensukas ja ka vastupidi. Tahtsin lihtsalt ära mainida, kõik on suhteline, igal asjal oma head/vead.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3206
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Has tänanud: 64 korda
Been tänatud: 74 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jürts »

Jospa kirjutas:mine vaata millega dragterid sõidavad,
Näita mulle BENSU peal töötavat dragsterit :wink:
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
SiimJ
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 10 Aug 2015 22:51
Asukoht: Keila

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas SiimJ »

Jospa kirjutas:Lisan et Enne kui ma saan mingeid ähvardavaid ja sõimu kirju jne jne nagu eelmine kord oma pm-i siis jah ma tunnistan et disla on vastupidavam, tal on suurem kompressioon, ökom sõita jne AGA kõik sõltub masinast, alati ei ole nii et diisel on kõige über mootori süsteem mida alati kasutada igal poole. Mõni disla laguneb hullemini kui bensukas ja ka vastupidi. Tahtsin lihtsalt ära mainida, kõik on suhteline, igal asjal oma head/vead.
Täpselt igal asjal oma head ja vead :D
Algul ka tahtsin tagavedu lihtsalt ja ostsin 2.0 Omega, siis aga jäi jõust väheks ja tahtsin kiiremat masinat ning sai juurde võetud Audi A8 4.2 V8 :D kõik ilus kena, edasi läheb ka normaalselt 8)
Aga kuna olen ammu otsinud FL 2.5DTi-d manuaal kastiga ning kogemata juhtusin ühele peale sai seegi võetud juurde, et natuke midagi juurde aretada ja võimsamaks teha :D

Aga praegu liigun ikka selle 2.0-ga ringi kuna nii disla kui ka V8 on tööjuures remondis :D
Niiet vahet ei ole ja vigu leidub olenemata kas diisel või bens :D
Opel Omega B Caravan FL 2.5DTI
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Jürts kirjutas:
Jospa kirjutas:mine vaata millega dragterid sõidavad,
Näita mulle BENSU peal töötavat dragsterit :wink:
Ääää ou...nitrometaani, põleb pea 7-8 korda kiiremini kui bensiin, nii et põhimõtteliselt saab ka bena pealt sõita...veel hullem oleks kui dislat sisse panna. :D
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Taavi00
Huviline
Postitusi: 160
Liitunud: 25 Mär 2015 20:18
Asukoht: Pärnu
Has tänanud: 1 kord

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Taavi00 »

Aga palun diisel dragsterid ja sõidavad täitsa arvestatavaid aegasid https://www.youtube.com/results?search_ ... l+dragster" onclick="window.open(this.href);return false;
Eks tegelikult ole asi nii, et kellele ema kellele tütar. On keegi sõitnud 2,5 või 3,0 402 meetrilt mõnel üritusel? Tahaks päris huvipärast teada mis aega siuke sõidab.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Okei nõustun...400m saab 3.0 bena kotti 2.5 chipitud disla käest. Preis the diesel engine! Aga reaalselt ringi peale minna siis kahtlen disla suutlikuses ja siin ei ole muud midagi kui ma pean jürtsile tegema auto24 rinka peale 1h välja :D samas nii ei saa ka seda väga võtta. Loeb paljugi see kes osavam on, mina olen elus ainult 4 korda raja peal käinud ja mu kehakaal ei räägi ka minu kasuks. Jürts peab autole lisa raskusi panema
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Has tänanud: 98 korda
Been tänatud: 79 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Taavi00 kirjutas:Aga palun diisel dragsterid ja sõidavad täitsa arvestatavaid aegasid https://www.youtube.com/results?search_ ... l+dragster" onclick="window.open(this.href);return false;
Eks tegelikult ole asi nii, et kellele ema kellele tütar. On keegi sõitnud 2,5 või 3,0 402 meetrilt mõnel üritusel? Tahaks päris huvipärast teada mis aega siuke sõidab.
No tuleb ära proovida, eks kui tuleb kaotus siis tuleb tunnistada et diisel on parim. :D
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3206
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Has tänanud: 64 korda
Been tänatud: 74 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jürts »

Õu düüd,ma mingi 120kg.ja pagassis telgid ja šašlõkivardad aastaringi kaasas. :mrgreen:
A no võrdluseks,et enne kui külksi lasin,ss nigu gaasi järgi lasid,kadus libisemine ära,a nüüd mängid rahulikult gaasiga ja konstantselt rehv libiseb ja viliseb :lol: turbo lääg on ainult kohalt võttes umbes sekundi.A nagu aru sain,ss pihusti pritse kõver käib mul 1100-1300ni ja seal edasi max.kuni lõpuni :mrgreen: Ja täna parkisin Pärnusse ära,ss oli keskmine 6,2
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Vasta