Küsimusi päris mitu..

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
Westcoast
Huviline
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Nov 2011 21:22
Asukoht: Pärnu

Küsimusi päris mitu..

Postitus Postitas Westcoast »

Kus asub v6 -el 125kw-sel õlipump+alumised mingid simmerlingi tihendid? on neid porr vahetada? sest mul on tunne, et seekordne ohver tuulutuse läbi on simmekad:/
Ja mida kuradit ma ette peaks võtma et see raibe seda karterituult nii tihti ei ummistaks oma kodentsi sitaga? Ometi sõidetud pikemaid otsi küll ja veel.


mis junniga on tegemist? Asub juhipool ees pampri ääres, igakord kui auto käima panen ca külmalt 1min piniseb kõva häälega ja jääb vait, soojalt mõned sekid:
http://www.upload.ee/image/3181383/2013 ... .09.09.jpg
Olnud rallikad: Audi 100, Opel Omega b sport, BMW 530d, Audi a6 2,5 tdi,Opel Omega 2,5 dti
Hetkel: Mercedes-Benz s320
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimusi päris mitu..

Postitus Postitas kait »

Westcoast kirjutas:Kus asub v6 -el 125kw-sel õlipump+alumised mingid simmerlingi tihendid? on neid porr vahetada? sest mul on tunne, et seekordne ohver tuulutuse läbi on simmekad:/
Ja mida kuradit ma ette peaks võtma et see raibe seda karterituult nii tihti ei ummistaks oma kodentsi sitaga? Ometi sõidetud pikemaid otsi küll ja veel.


mis junniga on tegemist? Asub juhipool ees pampri ääres, igakord kui auto käima panen ca külmalt 1min piniseb kõva häälega ja jääb vait, soojalt mõned sekid:
http://www.upload.ee/image/3181383/2013 ... .09.09.jpg
Üks simmer on kasti pool, väntvõll otsas, teine ees, rihmaratta taga.

Pildil olev "junn" on lisaõhupump.....sellest on siis foorumis juttu oi kui palju!
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Küsimusi päris mitu..

Postitus Postitas Tim »

"Alumised mingid simmerlingid" on väntvõlli omad.Väntvõllil on nö.2 otsa...kas sina mitte polnud see spetsialist kes autoremonti oli õppinud?

Õlipump on väntvõlli otsas.

Ja selle lisaõhu pumbaga on sellised lood,et see peabki külmkäivituse ajal stange all undama.Soojalt aga mitte.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Westcoast
Huviline
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Nov 2011 21:22
Asukoht: Pärnu

Re: Küsimusi päris mitu..

Postitus Postitas Westcoast »

Ei mina pole seda öelnud, et autoremonti õppinud olen :mrgreen:
Ajad kellekagi segamini, küll aga jah tehnika pakub üharohkem huvi ja eks enda oomi odavam ikka ise remontida kui kuskile töökotta viia kus küsitakse pärast mingi näruse töö eest 500 euri.
Simmekad maksa ka essugi vaatasin, küll aga lammutamist vist omajagu, ja kui juba simmekaid teha siis õlipump ka kohe ära teha see ka sellises kohas kuhu pärast ligi ei saa kui vaja on ja loomulikult midagi tuleb selle näruse karterituulutusega teha puhutud, pestud teda küll aga siiski jama:/


Kui pump undab siis hästi järelikult on korras, soojalt jah pikalt ei käia kohe suht vaikib
Olnud rallikad: Audi 100, Opel Omega b sport, BMW 530d, Audi a6 2,5 tdi,Opel Omega 2,5 dti
Hetkel: Mercedes-Benz s320
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 23 korda
Been tänatud: 16 korda

Re: Küsimusi päris mitu..

Postitus Postitas raudpats0 »

Westcoast kirjutas:Ei mina pole seda öelnud, et autoremonti õppinud olen :mrgreen:
Ajad kellekagi segamini, küll aga jah tehnika pakub üharohkem huvi ja eks enda oomi odavam ikka ise remontida kui kuskile töökotta viia kus küsitakse pärast mingi näruse töö eest 500 euri.
Simmekad maksa ka essugi vaatasin, küll aga lammutamist vist omajagu, ja kui juba simmekaid teha siis õlipump ka kohe ära teha see ka sellises kohas kuhu pärast ligi ei saa kui vaja on ja loomulikult midagi tuleb selle näruse karterituulutusega teha puhutud, pestud teda küll aga siiski jama:/


Kui pump undab siis hästi järelikult on korras, soojalt jah pikalt ei käia kohe suht vaikib

pump unnata ei tohi. mul vanal omegal oli päevinäinud sumpaga erinevus hääles kui töötas. korras sumpaga kuulda polnud aga töötas kindlasti.sama käib ka kahe teise minu valduses oleva oomi kohta.

õlipumba varuosasid peaks poest täitsa saama(pole omal veel vaja läinud). arvestama pead ka karteri tihendi vahetusega siis.ja vist ka ploki esimesed tihendid.ja kui nüüd võtta ametliku juhendi järgi siis esimesi kaani ei sa enne paika kui plokikaaned maas(v6-l ei tea aga reasmootoril on võimalus sellest pääseda).
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Vasta