mootor jukerdab..

Elektroonika jamab - anna teada
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

:shock: et kõik algusest peale korralikult ära rääkida, siis auto, opel oomega 85kw 96 aasta, seisis talv läbi, nukkvõlli vea tõttu, sõber mul suutis selle lihtsalt kokku jooksutada, midagi, auto parandusse, ja sõit võiks alata, aga tutkit.. peale parandust sain umbes kümmekilomeetrit tanklani sõita ja sealt ned hädad algasivad, üks silinder ei tööta, nüüdseks on ära vahetatud..(kõik vidinad andurid ostetud uued..) bensupump, (benupumba kaan kaasaarvatud), küünlad, juhtmed, lamda, süütepool, õhutemperatuuriandur, veetemperatuuriandur, õhulugeja... :? arvuti näitas viga õhulugejas.. mootoris ühte küünalt järgi aga ei võta.. nüüd aga huvitav osa, küünal hakkab tööle, kui eemaldan õhutemperatuuri andurilt pistiku.. bensiinikulu aga, minu arust võtab ta benssu samapalju kui mu 3,8l pontiac trans sport, või siis natuke sest rohkem.. :?: :| seda siis kui kõik küünlad töötavad.. :?:
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas Tim »

Kasutaja Omega Sport Packet´i kuldsed sõnad:kas silindrite surveastmed on mõõdetud?

Kudas suhtus autoremondi koht/firma sellesse juhtumisse?

Nagu ma aru sain ei ole sädet mingi hetk...süütepool jamab või on miski ühendus lahti või massi puudus.

Mis bensupumba kaanest muidu jutt käib?
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Surveastet võib ka läbi valemite arvutada aga mõõdetakse kompressiooni.

Aga tasub mõõta ja edasi viga otsida.

Kes seda teab mis nukk sinna peale sai või kustmaalt jne.

Pane täpsemat juttu natuke, mis kus ja kusmaalt ehk hakkab miskit koitma.

V olla on väntvõlli nukkvõlli suhe paigast
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

mootorile eelmine suvi tehtud kapremont kolwid rõngad saaled kõik wahetatud plokk läbipuuritud, bensupumba kaan.. torud tulewad sealt läbi, rooste oli sellega oma töö teind, maksis rohkem kui pump ise.. kui nukk paigast ära peaks see mingit häält vist tekitama? ma ise pole praegult eestis, eks se remondifirma on sest probleemist teadlik, aga ma arwan, et sellega mul probleeme ei tule.., siia kirjutasin seda selleks, et järsku kellelgi sama probleem esinend olnud, bensiinijaamade wahet kallis sõita.. :? auto waja korda saada..
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

Tim.. võibolla jäi sle märkamatuks ..nüüd aga huvitav osa, küünal hakkab tööle, kui eemaldan õhutemperatuuri andurilt pistiku.. bensiinikulu aga, minu arust võtab ta benssu samapalju kui mu 3,8l pontiac trans sport, või siis natuke sest rohkem.. :?: :| seda siis kui kõik küünlad töötavad.. :?:... wahetatud widinate nimekirjas oli ka süütepool.. :twisted:
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Kui võimalik tee süüteküünalde otstest väikse kalde all pilt või vaata linki all.

Kui silindrites surveid mõõdad palu sõbra abi, tee seda seisnud mootoriga kui ka õlirõhk üleval käinud mootoriga.
Silindrite kaupa 1 2 3 4.

See võtab 30 min aega.

Bensiini võtab ka siis kui klapid(kaan, jne) ei pea ja põlemist ei toimu silindrites õiget.Sellest tulenevad temp.kiiremad tõusud, ebamäärane käitumine, surved jahutussärgis, karteris, vedeliku kaod, lekked....
See arvuti seal taga võib näidata reast anduri vigasid...ebamäärane põlemine silindrites ajab segamini nii lambda kui ka kogu muu elektri poole ja käidki poe vahet ostmas andureid.

Yhesõnaga vaata linki ja sellest peaks olema abi

http://www.aa1car.com/library/reading_spark_plugs.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

arwad sis, et sest ploki läbipuurimisest polnud mingit kasu.. mootor õli ei söö, lekkeid (karterituulutuse toru sain ka vahetatud) ei esine... aru mai saa, kui õhu tempi andurilt ma juhtme ära võtan, sis kuidas siis ned silindrid tööle kõik hakkavad.. andurile juhtme tagasi panen, kaob üks silinder järelt ära..`?
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
o:mega

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas o:mega »

Äkki on abi kui proovid ajutiselt teise kuid kindlalt töötava ECU vahetusest. Kui anduri küljest võtad läheb mootor kaitserežiimi vms. Kui Autodata kõrval on siis saad sealt pin-ide vahel takistusi mõõta. Ehk on seistes mõni massijuhe või miskit veel peenemat lihtsalt ära mädanenud. Lähene asjale loominguliselt :) Lohuta ennast, et 85 kW mootoril suht vähe neid andureid. Kindla peale on mingi tobe viga, mida esimese asjana ei tle meeldegi kontrollida. Tegu ju Opel Omegaga. Täna õnne, et VW või Audi pole :lol:
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Lihtsalt mööda silindrite surved ära.Kui seal kõik ok, hakka muud järge näpuga ajama.

See mitte täielik põlemine põletab ära klapid jms tont teab , mis viga seal

See anduri lahti kinni küttesegu muutumine, teatud kompressiooni juures võib see seal plahvatada aga üldiselt alla 8 BAr seal enam põlemist ei toimu.
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

o:mega jutus paistab mingi iwa olewat.. paraku jah, elu on näitand, et sellised wõimatuna näiwad vead on väga lihtsad ja raha ültse mittenõudwad... võibolla mootori mass puudulik, homme uurin vähe seda asja..
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

eemaldatud õhutempi anduri korral näitas arwuti sissetulewa õhu temperatuuriks miinus 65.. sõidan nagu antarktikas.. arwan, et suurenenud kütusekulu võin sis selle arwele kirjutada..
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas Tim »

mugavus kirjutas:eemaldatud õhutempi anduri korral näitas arwuti sissetulewa õhu temperatuuriks miinus 65
...eemaldatud anduri puhul ju peabki "aiateibaid" näitama ja muidugi läheb mootor avariirežiimi.Mida nö.küljesoleva anduri puhul näitab?
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

Tim kirjutas:
mugavus kirjutas:eemaldatud õhutempi anduri korral näitas arwuti sissetulewa õhu temperatuuriks miinus 65
...eemaldatud anduri puhul ju peabki "aiateibaid" näitama ja muidugi läheb mootor avariirežiimi.Mida nö.küljesoleva anduri puhul näitab?
pluss kümme.. kui väljas oli kakskümendneli.... tegelikult pani pange samamoodi ka wana õhulugeja, uute andurite vidinatega pole näidud sugugi halwemad :twisted: .. paremad samuti mitte.. :evil:
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Ega avariirez yhte silindrit järelt ei võta ja vahele jätma ei hakka.

Mitmes silinder see nüüd ei tööta, kas esimene, kolmas või neljas?
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere

Re: mootor jukerdab..

Postitus Postitas mugavus »

hea küsimus.. kaks päewa olen neid küünlaid wahtind, kolmas wõi neljas.. krt sest aru saab, reageeriwad nad mõlemad, peaks neid küünlaid tõesti maha kerima akkama.. :|
Viimati muutis mugavus, 15 Juun 2011 21:38, muudetud 1 kord kokku.
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Vasta