Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
alo88

Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas alo88 »

Tere oskab keegi mulle kuskilt välja otsida sellised andmed kui kõvasti ja mis järjekorras ma peaksin plokikaane polte pingutama? Oleksin väga tänulik :)
erks932

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas erks932 »

mina olen selles järjekorras pingutanud
http://www.google.ee/imgres?um=1&hl=et& ... ,s:0,i:125" onclick="window.open(this.href);return false;
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis Omega Sport Packet, 31 Dets 2012 05:08, muudetud 3 korda kokku.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Tim »

erks932 kirjutas:mina olen selles järjekorras pingutanud
http://www.google.ee/imgres?um=1&hl=et& ... ,s:0,i:125" onclick="window.open(this.href);return false;
Teemaalgatajal siiski R4 mootor ja seal info veel et vahepeal käivita mootor :lol:
Isiklikult antud pilti/infot ei soovita järgida.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
alo88

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas alo88 »

aga see teine pilt peaks õige olema :) suured tänud. A ja veel kui tihendi ära vahetan plokikaanel kas ma võin tihendi üle teha tavalise selle kuumakindla punase ermetsiga? Automaailmas öeldi, et sellega ei tohi teha, et peab olema mingi würth oma mingi pihustatava aga nemad ei tea kust seda saab :S
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Tim »

alo88 kirjutas: A ja veel kui tihendi ära vahetan plokikaanel kas ma võin tihendi üle teha tavalise selle kuumakindla punase ermetsiga?
Ei mingit jamamist selle punase plögaga...saad veel mootorist lahti sel juhul!
Kõik pinnad puhtaks/läikima.Täpselt ei mäletagi kui ise ühel teisel opelil kaane tihendit vahetasin,kas tegin näpuga kergelt õliseks met.pinnad või painin lihtsalt niisama kokku,igastahes jäi kenasti pidama.
Ja muidugi uued poldid ja poltide pesad(plokis olevad keermed)hooliklat puhtaks.Poltide keermeid võid natuke õlise näpuga üle teha.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Tihendil juba need punased või mis värvi tahes silikooni katted olemas.

Pinnad puhtaks, liivapaberiga pole vaja nühkida, karukeelega kui siis, kaant vaja lihvida kui kõver, piisab ka koralikust puhastamisest, keermed võid keermepulgaga üle käia ettevaatlikult, suruõhuga poldiaugud puhtaks, põhjad võid traadiga põhjast urgitseda lahti ja kindlasti veendu poltide pikkuses, et poldid oleksid õige pikkusega.

Pingutamist soovitaks teha soojas ruumis kus oleks kõik ühtlase temperatuuriga ka poldid.

Olen 100kw valed poldid saanud,pakendatud valesti ja 2mm olid pikemad.
Juhtub
alo88

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas alo88 »

Ok sellega on selge selle seletuse järgi saan selle tehtud küll tänud! Aga klapiklambri kaane võin ka siis niisama kokku panna ilma ermetsita? Mootorit lahti võttes nägin, et kõik torud ja õhu sisse laske kolektor on koos mingi valge lögaga ( seinte küljes) kas see võib olla tosoolist mis läbi jooksis ?
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas kait »

Siinkohal juhin tähelepanu sellele, et eelpool antud plokikaane poltide pingutusjuhend näeb ette ka plokikaane kinnituspoltide asendamist uutega! Vanade poltide puhul ei tohi selle järgi pingutada!

Mingeid hermetse pole vaja. Vaja on panna uued tihendid ja korrektselt pingutada! Klapikambrikaane poldid kinnitatakse 8Nm!!

Seda valget ollust nimetatakse emulsiooniks. Emuslioon tekib õli ja vee segunemisel.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Hermeetikut soovitatakse panna klapikambrikaane tihendi kaane poolkuude kaarte vahele.Ki ta sul juba lahti on vaheta ka nukkvõllide simmekad ära ja klapikambrikaane alla poldiavad sissepoole o rõngad uued.

Pingutusmomente tasuks jälgida tõesti see on tähtis.

Klapikambrikaanel on ka pingutusjärjekord ja oma Nm seda jälgi kindlasti, et kaant vale pinge alla ei veaks, nukkvõllidel ka oma valem järjekord ja nukapakud tagasi oma kohta kust võtsid , need on sissetöötanud juba.
alo88

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas alo88 »

Poldid on ikka uued ja! Aga kust ma need kõik pingutus järjekorrad leida võin? Autodatast leiaksin ? Aga kas ma selle löga võin survepesuriga nt. maha pesta ?
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Autodatas on need olemas ja võin ka e mailile saata näiteks.
Pigem puhasta lapi, harja, pintsliga ja mingi kemikaaliga, mis kaanele liiga ei tee .Survepesuriga vast lennutad ennast selle lõgaga kokku jne.
alo88

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas alo88 »

Omega Sport Packet kirjutas:Autodatas on need olemas ja võin ka e mailile saata näiteks.
Pigem puhasta lapi, harja, pintsliga ja mingi kemikaaliga, mis kaanele liiga ei tee .Survepesuriga vast lennutad ennast selle lõgaga kokku jne.
Aga oleks väga supper kui saaks mailile need :) Tänud
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Soovitused

Suruõhupüstolit ära kasuta ei kinni ega lahti keeramisel mootori juures ja käigukasti siduriosade juures.


Ennem ära käivita kui sa oled veendunud, et märgid on paigas, aja väntvõlli rihmarattast 2 päeva vastu päeva.
Ennem ja pärast mootori lahti võtmist tee ka kompressiooni test
Süüteküünalde keermed võid ka keermepulgaga seest - väljapoole üle keerata 14*1.25 M
Klapisääretihendid vahetada
Pinguta ka väljalaskekollektor seest väljapoole 25Nm on hea, vaheta tikkpoldid , keermed korrasta
Sama sisselaskega kuid tikkpolte vast ei ole vaja vahetada, visuaalselt
Kilmikkraan kui sul on vaheta
Paisupaagikork vaheta
Ennem lahti võtmist oleksid võinud teha ka jahutussüsteemi korraliku keemile pesu, et see koogel moogel välja ajada juhul kui õli ja ja jahutus kokku läksid omavahel
Salongiradikasse jne veab sodi
Sisselaske kollektori küljes-all on vaakumpõlv kust tuleb suur trass pidurivaakumvõimendisse, veendu, et see korras kinni ja mõrasid ei oleks plastikus.
Mina isiklikult vahetan selle välja, hilisem vaakumleke, kehva parandada ja endal muresid vähem põleva mootoritule jms vigadega.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Opel omega 2.0 100 kw ecotec plokikaan?

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Pilt

Õlipumba seiskorda ei tea aga soovitan ka õlivõtu toru ära pesta ja pumba toru tihendid asendada uutega/originaalidega rohelised
õlisurvet on vaja, et ülemine ots palavaks ei läheks ja ei lagiseks.

Sul tuli tosool silindrisse või mis põhjusel ta lahti üldse
Vasta