Spidomeeter ei tööta

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
grimreaper

Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas grimreaper »

Selline asi juhtus peale maki autosse paigaldamist. Tahhomeeter ja kõik muud asjad töötavad, peale spidomeetri ja km näidiku. Lugesin siit, et absi anduri viga võib olla, aga abs töötab mul korralikult. Keegi teab mis viga võib olla?
Q-tok

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas Q-tok »

Kui kiirust lugev absi andur (tagumine vasak) on omadega õhtal või hammasvöö seal nii "mudane", et andur sealt enam midagi välja ei loe, siis abs töötabki ilusti edasi, niielt mine puhasta hammasvöö ära ja mööda absi anduri takistused üle (õpetus selle kohta on autodatas), kui need toimingud tulemust ei anna, siis otsi viga mujalt edasi.
maarek62

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas maarek62 »

Mul oli kunagi sama moodi et vahetasin Omega B-l originaalmaki ära ja spidokas ei tööta. Paned originaali tagasi siis kõik ok.
Väga uskumatu anomaalia.
nero75

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas nero75 »

maarek62 kirjutas:Mul oli kunagi sama moodi et vahetasin Omega B-l originaalmaki ära ja spidokas ei tööta. Paned originaali tagasi siis kõik ok.
Väga uskumatu anomaalia.
Minul jällegi hakkas maki vahetusega airbagi tuli põlema, kuigi suht kindel, et lühist ma kuskil ei tekitanud, diagnostis nulliti ära ja siiani korras... :roll:
grimreaper

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas grimreaper »

Nonii just sain tööle spidomeetri. Ühendasin maki tagant lahti sinise/valge juhtme, selle peenema, ja hakkas tööle. Ei tea mis juhe too olla võis, et spidomeetrile niimoodi mõjub.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Mul oli sama jant.Panin JVC maki sisse kõik toimis, vahetasin LG vastu sama nali.Lülitad maki sisse spidokas kukub nulli, lülitad maki välja spidokas toimb.
grimreaper

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas grimreaper »

Mul isegi siis ei töötanud kui makk kinni. Makk on Philipsi oma. Enamvähem samasugune nagu originaalgi oli. Pmst täpselt samasugune, ainult kassetiga ja cd boxiga.
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas offkicker »

asi on selles, et makile jookseb ka kiiruse info...Omega originaalmakk on kiirusetundlik (vähemalt minu auto ja CDR500) (kiiremini sõidad, kerib volüümi juurde ja vastupidi)
isegi kui mitte mingit makki küljes pole siis veel spidokas töötab...aga kui miski muu makk panna, siis ei tööta

Pilt
kui mingi võõra maki paned siis peab A-pistikus nr. 1; 2; 3 tagant võtma...neid ei saa kasutada
1 ja 2 on kumbki spidokaga seoses, 3 on autotelefoni signaal, mis võõrastel makkidel kohe maki vait paneb

mul oli täna samamoodi hämming et miks spido ei tööta ja kas uus makk on rikkis, sest autotelefon "mutes" maki ära
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas offkicker »

Mul nüüd üldiselt spidokas jamab...ei ole maki pärast vaid lihtsalt üks hetk töötab, teine hetk mitte
Q-tok kirjutas:Kui kiirust lugev absi andur (tagumine vasak) on omadega õhtal või hammasvöö seal nii "mudane", et andur sealt enam midagi välja ei loe, siis abs töötabki ilusti edasi, niielt mine puhasta hammasvöö ära ja mööda absi anduri takistused üle (õpetus selle kohta on autodatas), kui need toimingud tulemust ei anna, siis otsi viga mujalt edasi.
aga mismoodi ABS saab edasi töötada kui andur ei tööta või ei loe?
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas Tim »

offkicker kirjutas:Mul nüüd üldiselt spidokas jamab...ei ole maki pärast vaid lihtsalt üks hetk töötab, teine hetk mitte.....aga mismoodi ABS saab edasi töötada kui andur ei tööta või ei loe?
Ei saagi ja ei pea ka.
Aga abs siis pidurdades toimib norm?
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas offkicker »

kasutaja Q-tok eelnevalt on väitnud et töötab edasi
ABS tuli ei põle, kusjuures töötab ka...ainult spidokas jamab
korraks mõtlesime et äkki spidoplokis külmjoode...aga armatuuri peale koputamine küll mingit effekti ei anna
lihtsalt täiesti suvalisel hetkel korraks töötab ja järgmisel hetkel mitte
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
Q-tok

Re: Spidomeeter ei tööta

Postitus Postitas Q-tok »

Kui absi andur on vigane ja selle tõttu põleb tuli, siis pidurdades toimib ikka ilusti, jala all väristab pedaali jne..
Omal kogetud asi.
Vasta