Auto, mootoriosade, lambdaanduri puhastamine

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
Fluffy

Auto, mootoriosade, lambdaanduri puhastamine

Postitus Postitas Fluffy »

Tere! Mind huvitab, mis vahenditega puhastatakse auto, mootori jm osi? Olen kuulnud, et tehnilise piirituse ja bensiiniga, samas ka pidurite puhastusvahendiga. Tahaks lambdaanduri korralikult puhtaks teha, aga ei tea mis vahenditega seda teha tuleb.



Edit: Oih, teema sattus valesse alafoorumisse. Kas admin või mode saaks liigutada selle
"HowTo & KnowHow"-sse?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas Tim »

Nö.brake cleaner sobiks igati.Aga lambdanduri elementi mingi keemiaga leotada...no ma ei tea,kas ikka sedasi võib :roll:
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
olzz
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 15 Jaan 2006 17:22

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas olzz »

Lamdat ei soovita puutuda.
Sellist asja nagu "lamda-anduri puhastus" tööde nimekirjas pole näinud.

//Olzz
Fluffy

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas Fluffy »

Okei, aga miks muidu? Kuskilt kuulsin, et see tasuks tahmast puhtaks teha...
vahel tasub lambdaandur küljest ära võtta, puhastada tehnilise piiritusega tahmast ära, puhastada kontaktid juhtmetel ja tagasi panna...võib täitsa normaalselt edasi tööd teha.
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas Ruc »

leeklambiga lase punaseks, aga mitte päris sulama. ca 600 kraadi kannatab.. see peaks puhastama küll, aga mix??
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
Fluffy

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas Fluffy »

Lihtsalt häirib see tahm ja mustus seal ümber ja enne vahetamist tahaks uue ära puhastada (kasutusse läheb kasutatud andur).
fallschirmjager

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas fallschirmjager »

karpa puhasti võtab õli ja tahma päris hästi maha.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Millega puhastada?

Postitus Postitas Tim »

fallschirmjager kirjutas:karpa puhasti võtab õli ja tahma päris hästi maha.
Ja koos tahmaga kadumisega rikud lambda elemendi vb.ära.
Miudu on jahh breake cleaner hea vahend.

Tahma eemaldatakse/põletatakse teatavasti mootori kõrgetel pööretel hoidmisega(mõistuse piires muidugi).Mina olen aegajalt mootorit nö. pöörete piirajas hoidnud(kohapeal ja 2-3sek) ja teinekord käiguvahetuse kah sinna 5000+rmp´i kanti jätnud.
Need viimased 2soovitust siis ikka omal vastutusel!Minu masinal on mootor korras ja julgen mootorit aegajalt sedasi "piinata".

Lambda tahmabki ju natuke ära,sest on sellises kohas.Ja see linnavahel 5.nda käiguga ökotamine tahmabki kogu mootori ära,igal kiirusel ikka oma käik!

Teema pealkirja võiksid moded kahh ää muuta.Teinekord hea teemat otsida seoses lambda anduriga.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
chandler

Re: Auto, mootoriosade, lambdaanduri puhastamine

Postitus Postitas chandler »

Fluffy kirjutas:Tere! Mind huvitab, mis vahenditega puhastatakse auto, mootori jm osi? Olen kuulnud, et tehnilise piirituse ja bensiiniga, samas ka pidurite puhastusvahendiga. Tahaks lambdaanduri korralikult puhtaks teha, aga ei tea mis vahenditega seda teha tuleb.



Edit: Oih, teema sattus valesse alafoorumisse. Kas admin või mode saaks liigutada selle
"HowTo & KnowHow"-sse?
nüüd peaks leidma küll :wink:
Vasta